Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el a lányomat...

Hogyan altassam el a lányomat a kiságyba?

Figyelt kérdés

Eddig kézben altattam és amikor elaludt beraktam a kiságyba.Viszont azt vettem eszére h egyre többször felébred arra ahogy lerakom és akkor kezdem elölről az egészet.Na meg most még kicsi és könnyű de ha nagyobb lesz nem fogom tudni magamon altatni.

Szeretném rászoktatni h a kiségyban magától aludjon el.Még csak 7 hetse szóval még viszonylag könnyen formálható.

Eddig arról tudta h most az esti nagy alvás van h elvonultam vele a szobába és ott alatattam magamon.Szeretném ha azért megmaradna valami rutin amiről tudja h most sokat kell aludni.

Előre is köszi!


2009. jún. 28. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno azt javasolta itt egy kedves anyuka, hogy tegyem be az ágyába (lehetőleg minden nap egy időben), adjak neki egy jóéjt puszit és menjek ki a szobából. Ha sír, akkor menjek vissza, nyugtassam meg (ha kell vegyem ki), majd tegyem vissza. Ez nálunk nagyon bevált, pedig az én fiam 6 hónapos volt már, mikor elkezdtem átszoktatni erre a módszerre. Az elején vagy 20-30 alkalommal kellett kivenni, de aztán már megszokta, hogy alvás van, ha beteszem a kiságyba. Most már pikk-pakk elalszik. Próbáld ki, mert ez szerintem bababarát módszer és hátha beválik nálatok is.
2009. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A lányom, aki 6 hós, úgy alszik el, hogy, ha látom, hogy álmos, beteszem a kiságyába, hasra fordul, megsimizem a popsiját, és 2 perc múlva alszik. De van olyan is, amikor magától elalszik, nem kell simi. Attól függ, mennyire fáradt.
2009. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy tettem, mint az első írja, kivéve én nem vettem ki soha, csak simiztem.

nekem bevállt.

sok sikert

11hós kisfiú anyukája

2009. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálom, hogy van bent egy hálóingem a kiságyban mellette, abba belefúrja a kis arcát, morzsolgatja a kis kezével, oldalra fordulva alszik el (éjjel a hátára fordul, és kiterül, mint egy kisbéka), én meg kicsit paskolom a popóját, és énekelek valamit (az iciri piciri mese a nagy kedvenc), közben kicsit fészkelődik, fúrja a fejecskéjét a hálóingbe, és aztán egy pár perc múlva elalszik.


Persze nem volt ilyen egyszerű az elkezdése ennek az altatásnak, először a saját ágyunkban mellettem aludt el így (popó paskolással), akkor még a hálóingem rajtam volt, akkor is dugta a kis buksiját hozzám, innen jött az ötlet, hogy egy "anya szagú" hálóinget teszek mellé, és úgy tűnik bevált.


Szerintem, ha kipróbálod, két hét után már el fog aludni a saját helyén is... ha nem, akkor bocsi... és akkor nem tudom, hogy kell átszoktatni a saját ágyatokból a kiságyba... :-))))


Nálunk ez így működött...

4,5 hónapos a babám, és 7 kiló, úgyhogy a ringatásról nagyon gyorsan le kellett szoknunk, mert nem bírja a derekam.

2009. jún. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tehát adok neki egy puszit és beteszem a kiságyba.Tuti sírni fog.Akkor bemegyek kiveszem pici nyugtatás és vissza?Mennyi idő alatt szokja meg?
2009. jún. 28. 22:06
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem kb. egy-másfél hét volt. De mi már nagyok voltunk, mikor elkezdtem. Szerintem hamarabb is menni fog. Sok sikert! Első voltam.
2009. jún. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisbabám 3,5 hónapos. Az első perctől kezdve külön alszik a kiságyában. Leírom én hogyan csinálom: 21:00 kor fürcsizünk, utána egy adag tápszer, apa büfiztet. Ilyenkor már csak az éjszakai fény ég a szobájában, természetesen nem neki, hanem én ha rá akarok nézni lássam.

Puszi mindkettőnktől és utána irány az ágy, soha nem veszem már ki még egyszer, ha nyűgös simogatom, elmondom este van és neki aludni kell. Jelenleg ,8 órát alszik egyben.

2009. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem a mi ágyunkból akarom kiszoktatni mert ott egy percet sem volt hanem arról akarom leszoktatni h csak úgy tudjon este elaludni h én elaltatom.Ő is első perctől kezdve a saját ágyában alszik.

Én is féhomályba alatatom h tudja este van.Amikor le tudom tenni a sólámpát is lekapcsoom h sötét legyen.Nálunk is egy szobába van velünk de csak a hely száke miatt.Ha sikerül elköltözni tuti külön szobába kerül mert az neki is és nekünk is jobb.

2009. jún. 28. 22:15
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Még egy nagyon fontos dolog kimaradt. Ne beszélj hozzá, mert a gyerek addig van ébren ebben a korban, amíg szórakoztatod. Ha beszélsz hozzá, akkor figyelni fog és még véletlenül sem alszik el.
2009. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Akkor holnaptól egyből rakjam a kiságyba vagy valahogy fokozatosan vezessem be neki a dolgot?Vagy jobb túl lenni rajat h minnél hamarab megszokja h egyedül van elalvás?
2009. jún. 28. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!