Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet elmagyarázni egy...

Hogy lehet elmagyarázni egy 15 hónapos gyereknek, hogy jön a kistesó?

Figyelt kérdés

Próbáltam már neki elmondani, erre most mindenkinek mutogatja a saját hasát, és mondja, hogy baba van benne.

Mikortól érti meg, hogy miről van szó? Végülis még van időnk, csak az első trimeszterben vagyok. Hogy lehet erre felkészíteni? Félek, hogy nagyon ki lesz akadva, ha megszületik, és nem tudok majd vele annyit foglalkozni.


2009. jún. 28. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nagyon korai és a kicsid is elég kicsi még. Ha majd látványosan növekedni fog a pocakod akkor már valamivel könnyebb lesz, de felfogni majd csak akkor fogja ha már a tesó is megszületett.

Nem lesz könnyű, sok kitartást és türelmet kívánok.


Kétgyermekes anyuka

2009. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm szeptemberbe szül és van már neki egy 3 éves fia!

Mondják neki hogy mi a helyzet és ő vissza is mondja, de csak ha megszületik és látja akkor tudatosul!

Szerintem a tiéd még kicsi ahhoz hogy megértse, majd ha vele lesz és szokja hogy a másik gyerek is odatartozik!

Amúgy mi is ilyen cipőbe fogunk járni!

2009. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha hiszed ha nem, az én lányom 17 hónapos volt, amikor elkezdte mondogatni a hasamra, h baba. Puszilgatta, ölelgette, "énekelt neki". Nem tudtam, h mire gondoljak, azt hittem, h látta valahol, h ezt csinálják és ő utánozza. Nem is gondoltam, h terhes vagyok, mert végig védekeztünk és úgy jött össze :)

Amikor kiderült, majdnem elájultam a hírtől is, de jobban attól, h megérezte a kislányom.

Azóta már elég nagy a pocakom, és mindig megemlíti, h baba, odamegy ad neki puszit, felhúzza a felsőmet, h láthassa, mert van amikor csak 1-2 percig nézegeti majd megsimogatja. Megszoktam tőle kérdezni, h mit csinál Anya hasában a baba? Ő meg mondja, h tabda (labdázik), vagy horkol, akkor alszik, vagy hinta, h hintázik.

De ő csak az én hasamra mutogat.

Szerintem majd nálatok is eljön az idő, meg fogja érteni, h most akkor mi is van. Isten okosak ezek a picúrok.

A lényeg, h ne félj! Majd próbáld belevonni őt is a feladatokba. (vagyis én ezzel fogok próbálkozni)

Nagyon sok egészséget kívánok és erőt nektek!

23 hetes kismama, és egy nagycsaj anyukája

2009. jún. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!