Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha húgyuti fertőzése lenne a...

Ha húgyuti fertőzése lenne a babámnak, hogy lehetne kideríteni?

Figyelt kérdés
Eléggé nyűgös, alig alszik rengeteget sír... 6,5 hetes most. A gyerekorvos azt mondta csak hasfájás. Lehet, hogy fertőzés?
2009. jún. 28. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen jelek, tünetek utalnak arra, hogy hugyuti fertőzése van?
2009. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
REngeteget sír, keveset alszik, látszik, hogy fáj valamije. Lehet, hogy a hasa, bár nem vagyok mindig biztos benn, hogy az. Csak szeretnék biztos lenni benne, hogy nem fertőzés...
2009. jún. 28. 19:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ez a fajta fertőzés jutna eszembe utoljára, ha ilyen korú babám lenne, aki sokat sír:D Nem is fogom fel még mindig, hogy-hogy erre gyanakszol. A hasfájás simán bejátszhat, de azért egész napon át nem hinném, hogy eltart. A kevés alvás miatt lehet nagyon nyűgös, próbáld többször bealtatni. Az is lehet, hogy nem adsz neki eleget enni!!!! Én sosem hittem abban, hogy nem lehet többet adni egy babának, mint ami "elő van írva". Mindkét gyerekem többet evett az előírt adagnál és mosolygós, boldog babák voltak, pedig a védőnő verte a tamtamot, hogy hű, milyen sokat esznek, ennyit ne adjak. Francokat! A hasfájást onnan tudod megállapítani, ha sírás közben felhúzza a lábait a hasához. Ha pedig aggódsz, mégis arra gyanakszol, hogy ez nem hasfájás, nyugodtan bízz az anyai ösztöneidben és fordulj újra és újra a gyerekdokitokhoz vagy keress fel másik orvost!

2009. jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A húgyúti fertőzés magas lázzal jár.
2009. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyit, hogy te nem tudod meg, a laborban mutatják ki. Egyébként nem hülyeség, mert állítólag minden 5. újszülött elkapja, mivel állandóan a pisiben üldögélnek. De ezek a tünetek, amiket leírtál valóban nem erre utalnak.
2009. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Többnyire hasfájás, de van., hogy nem húzkodja a lábait, így gondolom akkor nem a poci a hibás. Csak próbálok rájönni, mi lehet:))

Enni kap eleget, addig van cicin, amíg el nem alszik, és még utána tudok is kifejni. Nekem azt mondta a védőnő, hogy ráférne a gyerekre egy kis koplalás, mert hízott 1 hónap alatt 1 kg-t... Na mondom, te sem néztél még tükörbe...:D

2009. jún. 28. 20:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Az anyatejes babát nem lehet túletetni. Azért lehet, hogy fáj a hasa (de ez állítólag nem is az evéssel függ össze). Babamasszázst próbáltad?
2009. jún. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
NEkünk 3 hete volt :( 38.9et mértem neki popsiban. Adtam neki fél germicidet, másnapra nem volt lázas, de levittük dokihoz. Megnézte fülét, torkát, azzal nem volt gond, úgyhogy egy pisizacskót ragasztottak rá, megszoptattam, és vártuk a pisit. Abból kiderítették hogy húgyuti fertőzése van. Sokat sírt akkoriban, de a láz az biztos!
2009. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 10 naposan hőemelkedése volt, a hőemelkedés, láz a biztos jele lehet a húgyúti fertőzésnek, ha az nincs, akor nem az a baj.
2009. jún. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
SZia! Az én fiamnak nem volt láza, csak nagyon-nagyon erősen büdös volt a pisije és egész sötét színű. 3 hónapos volt akkor. Kaptunk egy beutalót a laborba vizeletvizsgálatra, ott derült ki a húgyuti fertőzés, antibiotikumot kapott rá.
2009. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!