Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árt egy 9 hónapos babának, ha...

Árt egy 9 hónapos babának, ha hagyom ülve játszani, amikor még nem tud magától felülni?

Figyelt kérdés

Teljesen stabilan ül ha én felültetem és bármeddig ellenne így, nem dől el. Már teljesen összezavartak a különböző tanácsok. Van aki szerint árt a gerincének, ha nem tud még magától felülni és én mégis ülni hagyom,mások szerint ha már kitámasztás nélkül képes ülni akkor ok.

Persze ő szeretne ücsörögve játszani :-)


2009. jún. 28. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Igen, árt sajnos :(
2009. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy árt neki.Az én manóm már 7 hósan stabilan tudott ülni,így ülve játszott.Már 8 hósan négykézlábból fel is tudott ülni.Ültesd nyugodtan,ha nem lenne jó neki akkor úgyis jelezné.
2009. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha valamiben bizonytalan vagyok a baba egészségével kapcsolatban, akkor a kevésbé kockázatos utat választom.

Tehát ha csak 50-50% lenne, hogy árt vagy nem árt, akkor azt választanám, hogy nem ültetem, végülis az én felelősségem.

Engem nem nyugtatna meg, hogy vannak olyan anyukák, akik ültetik a babájukat, ha fáj a gyerek gerince, akkor nem nyugtat meg, hogy még x számú másik gyerek gerince is fáj.

2009. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy látszik most sem lettem okosabb :-( Sőt, az értékelésekből úgy látom a többi anyuka véleménye is erősen megoszlik.
2009. jún. 28. 20:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat ücsörög akkor az árt a mozgásfejlődésének. Tapasztalat sajnos... így nem kell kúszni-mászni a játékokért. A lányom 1 éves kora előtt két héttel kezdett el előre mászni, és szerintem nagyban befolyásolta, hogy az "okos" idősebbekre hallgattam és én is ültettem. Azután indult meg a mozgásfejlődése, hogy erőt vettem magamon és nem hagytam ülni. Piszok nehéz volt leszoktatni róla...
2009. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia.Második vagyok.Én is féltem attól,hogy nem fog a mozgása fejlődni,de attól is féltem ha hagyom ordítani mert nem ülhet akkor még azt sem fogja csinálni.8 hónaposan magától felült,elkezdett kúszni és egy hétre rá elkezdett mászni.Most már iszonyat sebességgel mászik.Ja és ebbe a hónapban fel is állt.Én is tiszta ideg voltam,hogy le vagyunk maradva a többi hat hónaposan szaladgáló babáktól(bocsi nem bántásból írom)de most már látom hogy mindennek eljön az ideje.
2009. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha mindennek eljön az ideje, akkor miért ültetted? Ellentmondasz önmagadnak...


Egyébként nem csak azért nem szabad ültetni, mert beleszólhat a normál mozgásfejlődésbe, hanem egy olyan helyzettel terheled a gerincét, amire még nem alkalmas a kis teste.

2009. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!