Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a 10...

Hogyan szoktassam rá a 10 hónapos kisfiamat, hogy egyedül is elaludjon?

Figyelt kérdés
Egy kicsit hamarabb kellett volna, tudom.Nem kellett soha ringatni, a vállamon elaludt. Mostmár elég nagy s szeretném ha magától is el tudna aludni. Most úgy csinálom, hogy mellé fekszem a kiságyába (csináltattuk, s elég erős ágy :)) )s addig simogatom míg el nem alszik, becsukom a szemem s nem szólok hozzá.Már egyre jobb, ma már csak 15 perc kellett s elaludt. Jó úton haladok? Szívesen veszem, ha van jobb ötletetek.Ti hogyan csináltátok?
2009. jún. 27. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Húúú, nem! Most éppen arra tanítod, hogy simogatás kell az alváshoz.

Sajnos az első gyerekemnél ezt mi is bevetettük: mellé feküdtem, simogattam a kezét.Kb 9-10 hós volt akkor. A mai napig ( 5 éves) átjár hozzánk és ha van rá módja, a kezünket keresi:( Már megbántam.

Tippet nem tudok (ha tudnám, alkalmaznám), illetve a sírni hagyni- módnak nem vagyok híve. ha elrontottam- viselem a következményeit. Mert mindig a szülő rontja el, nem a baba tehet róla.

2009. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én betettem a kiágyba és mellé ültem és megvártam míg elalszik. 3 nap kemény bőgések voltak, aztán abbamaradt. Innentől kezdve mindig úgy altatom el, hogy az esti szopi üvegből és az ölemben issza meg, majd beteszem az ágyba és meseolvasás. Ha nehezen alszik el akkor mese után halk éneklés, simogatás és hamár nem mocorog akkor eljövök. Regge 7-ig alszik. Igaz mi 13 hósak vagyunk.
2009. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pont ettől tartok, hogy ha nagyobb lesz esetleg ovis nem fog tudni magától elaludni.Olvastam itt olyanokat, akiknek 2-3 éves a gyereke s nem alszik e legyedül.Próbálok erős lenni, s akkor nem simogatni. :( Csak ha nem vagyok mellette, nagyon sír... megszakad a szívem, ahogy rámnéz az ártatlan szemeivel... Kipróbálom ezt a hagyom sírni, meg felveszem leteszem-et. Hátha ezzel sikerül.

Köszi a válaszokat.

2009. jún. 27. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém kicsinek egyedül az ágyában aludt, 8 hónapig amikoris megtanult felállni.

Onnantól kezdve el kellett ringatni.

A hasmon feküdt és úgy aludt el, majd beraktam az ágyába.

Mivel már nem bírom el (1 éves 11 kg) ezért beteszem az ágyába és mellé fekszem a saját ágyamba. Egyik napról a másikra megszokta. Nem simogatom. Ha feláll rászólok és visszafekszik. Ha elkezd nyöszögni csak annyit mondok csitt és abbahagyja.

Lehet, hogy jó kisfiú és szerencsém van vele, de próbáld meg te is, vagy várj még 2-3 hónapot, mire a kis esze is megérik a dologhoz.


Jó babázást kívánok!

2009. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben járok, mint te. Azzal a különbséggel,hogy nekem ringatni kell az elalváshoz. :(

Mostanában próbálom kitalálni, mikor van az a pillanat, amikor már álmos, de még nem annyira, hogy ne tudjon tőle elaludni. Olyankor beteszem a kiságyba, adok neki egy üveg teát, és (ha jól "elkaptam" a pillanatot) elalszik. Eddig már háromszor sikerült! :)

Most is letettem, de csak vigyorog, beszélget, esze ágában sincs aludni. De nem veszem ki, hátha...

Próbáld meg te is ezt, hátha bejön. Én sem tudom hallgatni, ahogy sír. :(

Sok sikert!

10,5 hónapos kislány anyuja

2009. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én altattam a fiamat úgy másfél éves koráig, aztán úgy vettem észre, annyira nem igényli, hamarabb elalszik, ha nem rázom a fenekét és békén hagyom. Most kettő és fél és semmi probléma nincs se a délutáni, se az esti alvással. Ugyanakkor előfordul néha, hogy én is befekszem mellé a földre, csöndben, csukott szemmel és csak úgy alszik el.

A lányom 8 hónapos, a hasunkon elalszik kb. 10 perc alatt olyan mélyen, hogy nem riad fel semmire. Biztos vagyok benne, hogy nála sem lesz probléma az egyedül elalvással, ha itt lesz nála az ideje.

Nem mondok újat azzal, hogy mindannyian mások vagyunk, mások az igényeink, így én csak azt tudom tanácsolni, hogy hallgass a megérzéseidre, bízz bennük. Ha az altatás ilyen szépen halad nálatok, te is és a baba is jól érzi magát, akkor biztosan jót teszel.

2009. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszokat. :) Utolsó, nagyon tetszik, amit írtál. Nektek is további jó babázást.
2009. jún. 28. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!