Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt egy kérdés, ami nem...

Van itt egy kérdés, ami nem hagy nyugodni. Biztosan van alapja, vagy csak én félek túlságosan?

Figyelt kérdés
A bölcsödéről van szó.Sérülések,s,hogy hallottak olyan esetről mikor egyik a másiknak kiharapott egy darabot a füléből.Mi családunkból mikor a bölcsibe került a báttyám fia,az első napon megharapták az arcát.Hogyan védje meg az ember a gyerekét?Nem csak testi,de lelki nyomot is hagyhat a gyerekben az ilyen eset.Vannak akik visszahúzódók,nem talpraesett,hogy megvédje magát.Vagy az van,mint az állatvilágban,a gyengét elnyomják?
2009. jún. 27. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyenről nem hallottam.Ott a gondozókkal van baj,nem figyelnek eléggé a gyerekekre.
2009. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sok a gyerek, kevés a gondozó. és ez csak rosszabb lesz:(


nem is állította senki, hogy a gyerekekkel van a baj, persze, hogy a gondozók a gondatlanok

2009. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
gondoljatok csak bele, ha csak egy gyerekre (a sajátodra) kell figyelni egész nap, akkor is olyan könnyen történik baj. pláne ha több gyerek jut 1 gondozóra, ott aztán előfordulhat bármi.
2009. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megértem,nehéz lehet egyszerre több gyerekre figyelni.De mit élhetett át a keresztfiam a harapás után.Minden reggel sírt mikor bölcsibe vitték.Már négy éves,de még most is sokszor fél ha gyerekek között van,inkább félrehúzódik.Vagy az ellentétje alakul ki,agresszívvé válik.
2009. jún. 27. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Anno mikor én kezdtem az ovit 20 éve is van már ez elsőnap megharapták a kezemet. Az ovónénik azt se tudták h mondják meg anyunak. De hálistennek nekem nem volt gond belőle szerettem oviba járni. De az esetre még a mai napig emlékszem. Lelkileg biztos benne marad a gyerekben. Remélem az én fiamat nemfogják harabdálni.
2009. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz tenni ellene, így csak a gyerekedet tudod felkészíteni-a maga módján és értelmi szintjén, hogy mire számíthat. Ha valami baja van, szóljon a dadának, és otthon mondja el.

Ahol gyerekek vannak, ráadásul 5-10 gyerek egy dadára, ilyen mindig is volt-és lesz is.

De adhatod magánbölcsibe, ott jobbak az arányok (8-10 gyerekre 5 dada), igaz ennek ára is van.

2009. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem a bölcsiben, előbb-utóbb szembesül vele, hogy milyen a világ. Bizony a felnőttek is bántják egymást, ha nem is harapással.

Én is meglehetősen visszahúzódó, nehezen barátkozó vagyok. Anno az oviban az első napok iszonyú csalódást hoztak, a gyerekek 'gonoszsága' miatt. Nem tudom, ezért lettem-e ilyen, vagy azért hagyott bennem nyomot, mert genetikailag vagyok ilyen.

2009. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!