Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól ehet a...

Hány hónapos kortól ehet a baba mangót?

Figyelt kérdés
Itt olvastam hogy külföldön ezzel kezdik a gyümi bevezetését. Itthon pedig ellenzik akkor hogyan is van ez?
2009. jún. 26. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nálunk ez déli gyümőlcsnek számít, máshol meg olyan mint nálunk az alma meg a barack. Mindenhol a helyi termesztésű gyümőlcsöket, zöldségeket részesítik előnyben. Mivel a mangó távoli országból érkezik és sokáig utaztatják, ezért elképzelhető, hogy olyan szerekkel kezelik, amik megőrzik a frissességét, de a babánál allergiát okozhatnak.
2009. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.
2009. jún. 26. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Én olyan 6hó körül már adtam neki,igaz nem sokat de kapott.honnan tudjuk,hogy az alma meg a körte amit megveszünk mivel van kezelve még ha hazai is..én is ha piacra megyek azt látom,hogy a kofák megveszik az árut a nagybanin és honnan tudnák,hogy honnan van..szval ez nem jelent már sztem semmit.Úgy sem adsz neki mangót állandóan nem lesz semmi baja...ha már ennél járunk inkább azon kéne gondolkoznunk,hogy a cumisüvegek ,műanyag gyermek tárolók miért tartalmaznak olyan anyagokat amik mérgezőek....sztem ez sokkal ijjesztőbb nem??


[link]


[link]


nem gondoljátok???


1éves baba mamája...

2009. jún. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én spec nem kezdeném konkrétan ezzel, inkább a hazai idénygyümölcsökkel, de alapvetően az a véleményem, hogy a kifejezetten allergizáló gyümölcsök kivételével (pl málna, aprómagvasok) mindent ki lehet próbálni, először picit, másnap többet és ha nincs reakció, akkor mehet!
2009. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19.18as vagyok,ha esetleg vidéken laksz vagy rokonok ott laknak ott biztonságosabb gyümölcsöket lehet beszerezni,esetleg tegyél el neki későbbre lefagyasztva is.sajnos a nagyvárosokban,mit a fővárosban is én még idén nem ettem rendes ,finom őszibarackot,sárgát vagy más gyümit.még a sárga dinnye sem volt jó....szomorú is vagyok miatt,mert egy vagyonba kerülnek és ráadásul nem is jók..Nem tudom hány hónapos a babád,de sztem mindenképp a semlegesebb gyümölcsökkel kezd,az almával,őszibarackkal-most ezek vannak banán az megfogja a hasukat,a szilva meghajtja,epret,málnát csak később én 10hónapos kora után adtam neki,semmi baja nincsen tőle-igaz nem is visszük túlzásba ezek evését.amúgy a sógorom sofőr és banánt szokott külföldről hozni haza azt mondja döbbenetes mit művelnek vele.azt mesélte 10cmres a banán és hót zöld mikor beviszik egy helységbe ,fél nap múlva kijön a banán óriási nagy ,sárga és víz ízű.valami gázzal érlelik meg szerencsétleneket....hát ennyit a külföldi gyümikről-ki tudja mit művelnek vele..azóta nem is merek nagyon banánt sem venni,de néha muszáj...1éves baba mamája
2009. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
7 és fél honapos a babám már sok féle gyümit eszik csak a mangóra gondoltam hogy megkostoltatom vele ezért kérdeztem a véleményeteket. Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat.
2009. jún. 27. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok az utolsó-sztem egy ennyi idős gyereknek már simán adhatsz mangót!Én már hamarabb adtam neki!
2009. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!