Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lelte a babámat? Eddig...

Mi lelte a babámat? Eddig gyönyörűen evett és most nem hajlandó!

Figyelt kérdés

Igaz, már 1 hete érdekesen alakulnak az étkezések, de azért ha nehezen is, mégis evett. Ma délelőtt még a gyümölcsből az egész adagját bevágta, de ebédelni már nem akart. Alma+cs.hús+rízs kombinációval kínáltam, de nem kellett neki. Gondoltam, lehet hogy sűrű, ezért hígítottam. Úgy sem kellett neki. Gondoltam, keverek bele sütőtököt, mert azt imádja. Úgy sem kellett neki. Kínáltam csak a sütőtökkel. 1 kanállal megevett, a 2 másodiknál már ordított és elfordult. Végül 200ml tápszert evett.

Ebéd után a szokásosnál kevesebbet aludt. Eljött az uzsonna ideje: tejpép gyümölccsel dúsítva, amit egyébként nagyon imád. Kínkeservesen, rengetg könyörgés, bohóckodás, majd megint rimánkodás árán a szokásos adag 2/3-át megette. Ha a kanál közelít a szájához, ordít, toporzékol. Ha nincs a kezemben, szélesen vigyorog.

Esküszöm, megbolondulok!!

Mit csináljak??


2009. jún. 26. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisbabám, igaz mégcsak szopizik, tegnap este óta nem hajlandó enni. MÁr én is megijedtem. Szerintem valami van a levegőben, vagy a fene tudja... KITARTÁS!
2009. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
hagyd, ha majd megéhezik, fog enni. Vannak ilyen időszakok szinte minden babánál. Egy dolgot azonban tanácsolnék! ha nem akar egyféle ételt elfogadni, ne adj neki mást, amit jobban szeret, mert akkor később főzhetsz 1-1 étkezésre 2-3 félét is, hogy tudjon választani és bizony esetleg majd egyik se fog neki tetszeni. Ne félj, ha éhes, enni fog. Ha nagy ügyet csinálsz abból, hogy nem eszik, akkor rájön, hogy ezzel tud téged "zsarolni" és máskor is előadja.
2009. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem válogatott eddig a babám. Még mindent megevett, amit eddig adtam neki. Pedig már sokfélét evett. Összeszorítja a száját. A kedvenc ételeinél is. Csak a cumisüveget fogadja el.
2009. jún. 26. 18:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mennyi idős a babád, de úgy sejtem fogzás miatt ilyen. Kislányom lassan két hete csinálja, nekem is ezt mondták: jön a foga. MIndent megevett, élvezet volt nézni mekkora adagot megeszik, és soha nem válogatott. Egyszercsak ebédnél eltolta a kanalat...na, ez megy két hete. A gyümölcsöt megeszi (abba próbálok belecsempészni gabonát, vagy egy kis hüvelyest, hogy valami tápláló is legyen), de ha zöldséggel próbálkozom, azonnal elutasítja. Ellenben sokkal többet iszik, mint azelőtt. Nem tudok mást tenni, mint türelemmel lenni. Ezt tanácsolom Neked is.
2009. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lányom 15 hónapos és már ott tartunk, hogy lassan egyedül is kanalazgatja a szilárd kaját, de hirtelen gondol egyet és mindent ledob a földre és lecsúszik az etetőszékbe, hogy alig tudom kihalászni az etetőlap alól.
2009. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ne aggódj! mi ugyanebben a cipőben járunk 1.5 hónapja(!), a fiam 11 hós lesz, és voltak napok, hogy csak szopizott. Fogyott is 8igaz, csak 150g-ot egy hónap alatt), de azelőtt mindig hízott, és kimondottan jó evő volt. Elvittem dokihoz, és ő megnyugtatott, hogy ez teljesen természetes, ebben a korban és fogzás miatt ez nagyon gyakran előfordul. Egyet nem szabad csinálni: erőltetni az evést, mert akkor csak még elutasítóbb elsz. Úgy tűnik, igaza lehet, Ab
2009. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocs. Szóval igaza lett, abszolút nem erőltettük a dolgot, és az elmúlt napokban szép lassan elkezdett enni újra. Még nem a régi, de egyre jobban haladunk.
2009. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A helyzet ma sem jobb:(

Nekem is azt mondták, jön a foga...és ha csak a tápszer kell neki, akkor adjam azt.

REmélem mihamarabb kijön a fogacsaka és minden visszarendeződik a rendes kerékvágásba.

2009. jún. 27. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!