Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adhatok neki kakaót...

Mikortól adhatok neki kakaót vagy tejbegrizt?

Figyelt kérdés

6hós a fiam és Anyám mindig azzal nyaggat,hogy mi ennyi ídősen már kakaót ittunk,meg tejbegrízt ettünk.

Mi történne ha adnék neki?Előre is köszönöm a válaszotokat!


2009. jún. 26. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
tehéntejet csak 1 éves kor után ajánlatos adni!Az, hogy nekünk anno mit adtak enni ezelőtt 20-30 évvel, nem mérvadó. Ma már sokkal fejlettebb az orvostudomány és sajnos sokkal több az allergiás ember is. Gondolom, nem szeretnéd, ha a babád ekcémás vagy tejfehérje, tejcukor allergiás lenne amiatt, mert túl korán adsz neki ilyen dolgokat...
2009. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Kakaót "hivatalosan"3 éves korig nem lehet adni a gyerekeknek!A kakaóban serkentőanyag van(és még ki tudja mi).Tej szintén 1 éves korig tiltólistán van.Megkérdeztem a védőnőt,hogy hogyan készítsem az 1 éves fiamnak a tejbegríz(anyatejes),ő azt mondta,hogy babatejjel.De nekem nem voltak szinpatikusak ezek a babatejek,így várok még vele!Szerintem te is ráérsz vele!
2009. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Én anyám is ezzel ba....t, most, hogy már adom neki a tejet (1 éves) semmit nem mond.

De még annyit se, hogy végre. Mintha meg se hallaná.

Fél évig meg mit művelt???!!!

Szóval anyud miatt ne adj neki tejet.

Egyébként meg nem is nagyon issza, mert még cicizik 2x naponta, inkább kiköpdösi a tejet.

2009. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ugyanez a helyzet! Ő már a fiamnak 2 hónapos korában gyümölcsöt meg zöldséget adott volna, ma meg már 6 hónaposan azt enné amit mi ha rajta múlna. Minden nagyi jót akar, próbálnak tanácsot adni mert ők már felneveltek x gyermeket, de ami akkor jó volt, az ma már nem biztos. Én anyukámat meghallgatom, és ennyi. Mindent úgy teszek ahogy a védőnő és az orvos mondja.
2009. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
tejet egy éves korig én sem adok babámnak, viszont kakaót nyugodtan adhatsz egy éves kor után (a gyermekegészségügyi kiskönyvben található táblázat és az általam ismert összes hozzátáplálási táblázat szerint).
2009. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!