Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 honapos kisbabámnak kb 3...

2 honapos kisbabámnak kb 3 hete szivom az orrát, meddig kell még?

Figyelt kérdés

naponta többször van hogy éjjelente is egyszer-kétszer. Ez szerintem nem normális dolog sokszor van hogy este fel kel mert nem kap levegőt az orrán és zavarja. A gyerekorvos+ védőnő nem mond semmit vagyis szerintük ez a normális hogy fujjak neki sóoldatot meg szivjam. De meddig még???? Nem értem és egyenlőre még nem jobb. Azt mondják nem beteg, nincs láza meg semmi baja ezen kívül. nem értem valaki volt már igy ilyen kor körüli gyereknél??

Vissza olvastam a régi hasonlo válaszokat ilyen kérdésekre és azt irják hogy ha teljesen kiszivom még több lesz .. én kiszoktam rendesen szivni...:( meg hogy ha sokat használom az orrcseppet elmélyiti az orrdugulást..:(( otrivin babyt használok...sokat.. lehet h mindent el rontottam??


2009. jún. 26. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Addig szívd amig kell. Ha kell 6 hétig. Az én kislányom is ilyenkor volt először beteg. Nekünk hat hétig tartott a nátha. Ártani nem ártasz a szívással, ő meg jól érzi magát "tisztán".
2009. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Napi 6-nál többször nem lehet szívatni az orrát,de a napi 6 az még megfelelő,vegyél tengervizes orrsprét nekünk ez vált be,én úgy szoktam,hogy lefektetem fújok mindkét orrlyukába egyet,hagyom egy 10-15 percig,hogy hasson és utána jól kiszívatom,tudom szörnyű elviselni amikor szegényke üvölt,de én mindig arra gondolok,hogy jót csinálok vele és utána neki sokkal jobb és könnyebb lesz,minden orrszívás után megszeretgetem,puszilgatom,hogy tudja szeretem és nem akarok neki rosszat.


2gyerekes anyuka

2009. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az otrivint max 5 napig lehet használni, erre figyelj oda. Próbáld meg az infra lámpát, pár percig tedd alá a babát, majd tegyél rá egy vékony sapit ami még melegen tartja egy ideig a fejecskéjét, ez nagyon szépen feloldja a váladékot és utánna szívd le. Ezt naponta 2-3x megismételheted. Én mindíg infrázok ha náthás a kisfiam és 4-5 nap alatt elmúlik. Remélem segítettem.

20 hós anyukája

2009. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ...az a szerencsém hogy a babám nem sir orrszivásnál csak ha már nyügős nagyon akkor nyöszörög egy kicsit.
2009. jún. 26. 15:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is ez volta dond... Akkor nagy nehezen elmúlt. Most volt 7 hónapos, és megint előjött. Nem tudom a tiéd sárga -e, de nekünk nem volt az, de állandóan eldugult. Így elvittem egy privát fül-orr gégszhez, hogy nézze meg! Azt mondta nem fertőző, megnézte uh-val, és, hogy a magzatvíz maradványa ez, vagy mi, szóval kiszívta neki. Hasonló, mint az orrszívó porszívó, csak egy gépre van kötve. Nagyon sírt a babám, de nem azért mert fájt, hanem, mert le kellett fogni. 3x voltunk nála, azóta teljesen kiszedte neki, jól van! Én ajánlanék egy ilyen helyet neked, ha még eltart egy darabig! Ja, és napi 5-6x kellett neki fújnom, és csak egyszer szívatni! Cevion cseppekből pedig 2x5 naponta! Ja, és megkérdezte, hogy a szülatése után 1-2 hós korában nem volt-e ilyan probléma... De volt, csak akkor még nem sejtettem ezt!

remélem tudtam segíteni!

2009. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!