Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba szinte egész nap a...

Ha a baba szinte egész nap a hordozókendőben van, az nem árt neki?

Figyelt kérdés
Elméleti a kérdés, én minden nap csak 1 x használom, kb. 1 órára, így szoktuk meg. De jó lenne neki vajon, ha egész nap kis békapózban van (2,5 hónap)? A gerincét nem károsítja egyáltalán? + hogy nem tud mozgolódni, nem zavarja hosszú távon?
2012. máj. 14. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
nem, röviden tömören nem :)
2012. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem túl jó,ha egésznap rajtad van,2,5 hónaposan már kezd mozgolódni,érdeklődni,szerintem ne tedd egésznap magadra,szerintem az nem jó.
2012. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem sem jó. Ahogy írtad és írta más is, nem tud rendesen mozgolódni benne, egész nap egy pózban van. Gondolj bele, ha neked kéne egész nap összegörnyedve, kezed-lábad leszorítva, mozdulatlanul feküdni. Na, a babának ugyanolyan rossz. Ártani szerintem nem árthat ha néha előfordul ilyen, de hogy kényelmetlen, az tuti.
2012. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:
54%

Nem fog neki ártani az sem - de akár neked, akár neki lesz kényelmetlen, azt biztosan észre fogod venni. ;)

Én úgy hallottam a "profiktól", hogy napi 3-4 órát simán elvan benne egy kisebb, de nagyobb gyerkőc is, persze nem feltétlenül folyamatosan.

2012. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem baj, nem árt neki. A gerincének semmi baja nem lesz. Ha pedig mozgolódni akar, jelezni fogja, hogy ki akar jönni.
2012. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Látom a hordozós anyukák szépen lepontozzák azokat akik nem azok...

Van egy ismerősöm, folyton kendőben volt a gyereke, egy ágyban aludtak, stb.. most meg annyira önállótlan a gyerek hogy az már durva. Ha fél percre nem látja az anyját, vége a világnak. (2éves)

Szerintem kell hagyni egy kicsit játszani, nézelődni egyedül is.

2012. máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
61%

Jaj ne keverjük már megint a szezont a fazonnal... Nem a hordozástól meg az együttalvástól lesz egy gyerek önállótlan. Ráadásul egy 2 évesnek miért, miben kéne annyira önállónak lennie? Kisgyerek még, normális, ha nagy(obb) igénye van a saját anyjára... Majd ha 16 év múlva se lesz meg egyedül egy percig se, akkor lehet ilyesmivel jogosan példálózni.

Egyébként, ha jól látom, a hordozós anyukák vannak lejjebb pontban. :)

2012. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

5. vagyok.

"Van egy ismerősöm, folyton kendőben volt a gyereke, egy ágyban aludtak, stb.. most meg annyira önállótlan a gyerek hogy az már durva. Ha fél percre nem látja az anyját, vége a világnak. (2éves)"

Nem ettől önállótlan egy gyerek. Egyébként meg 2 évesen még nagyon kicsi, nem kell sokáig ellenie egyedül. De ez függ a gyerektől is, mert ha alapból anyásabb, akkor persze, hogy nincs annyira egyedül el. De egyébként akkor van baj, hogyha a gyereket belekényszerítik a kendőbe, és őmaga nem akarja. Na azt nem szabad. De ha igényli, akkor nem fog ártani neki.

De az én saját példám: a legidősebb gyerkőc sosem volt túl anyás, csak este, lefekvés előtt szeretett bújni, napközben már nagyon piciként is jobban szerette, ha lefektettük valahova, és úgy szórakoztattuk, nem szeretett kézben lenni. Aztán a második gyereknél ez pont fordítva volt: fél percre nem lehetett letenni, rögtön ordított. Így hát kendőben volt nagyon sokat. Szinte egész nap. Aztán ahogy nőtt csökkent a hordozási igénye. Fél évesen már 15-20 perceket elvolt egyedül. Aztán 9 hós kora körül jött a szep.szorongás, akkor megint nagyon ölbebaba volt. Aztán elmúlt, és megint egyre kevesebbet volt kézben.

A nagy most 4 éves, a kicsi 2,5. Mindketten nagyon jól eljátszanak egyedül (vagy együtt), nem kell őket nagyon dajkálni.


"Szerintem kell hagyni egy kicsit játszani, nézelődni egyedül is."

Szerintem is. De én hiába hagytam volna a kicsit egyedül, visított volna. És sírni nem hagytam volna semmiképp.


Na de mindegy, ez eléggé off volt, mert a kérdező szerintem arra a kérdésre kereste a választ, hogy ortopédiailag nem árt-e a babának. Erre pedig én már válaszoltam: nem árt.

2012. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!