Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szorulásos baba, mit tegyek?

Szorulásos baba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Babám 7 hónapos. Fél éves koráig semmi baj nem volt vele (mindennap volt széklet, anyatejes volt csak). Kifejezetten a hozzátáplálás óta van ez a probléma, pedig még mindig nem eszik sokat (négy-öt kanál egy nap alma, barack, tejpép, ilyesmi, a többi anyatej). Ha segítek neki lázmérővel, akkor sikerül, de nem akarom sokszor, sokáig, mert hozzászokhat. Viszont, ha nem segítek, nem tudom meddig nem lenne, mert a negyedik napon már nem bírtam tovább és mindig segítettem. Egyébként nem olyan kemény, tehát szerintem simán ki bírná nyomni, csak valahogy mintha nem tudná. Mondom fél évig semmi baj nem volt. Mit tegyek? Hagyjam akárhány napig? De pár nap után már látszik, hogy valami baja van, egyébként nagyon vidám, örökmozgó gyerek. Vagy naponta-két naponta segítsek neki? Meddig lehet ezt, hogy ne szokjon el végleg az egyedül kakilástól? Már egy hónapja tart. Gyerekorvos, védőnő nem tudott semmi értelmes tanácsot adni. Előre is köszi!
2012. máj. 14. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

ahogy leírod azt gondolom, hogy nem elég neki a bevitt táplálék. mondjuk igen, 6 hónapos kor után ezért is ajánlják ugye a hozzátáplálást mert a tej kevés, de így, hogy nem eszik eleget, el is hiszem.

próbálkozz más ízekkel, hátha valami bejön neki és nem 4-5 kanállal hajlandó megenni :)

2012. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyerekorvosunk szerint nem szokhat hozzá a lázmérőhöz. A megváltozott táplálkozás miatt előfordul hogy nem "tud" kakilni. Nem probléma egyébként nyugodtan segíts neki 4 napon, vagy előbb ha látod, hogy gond van.
2012. máj. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm a választ, én is gondoltam rá, hogy kevés neki a táplálék, de nem tűnik éhesnek, és elég jól fejlődik (most 9 kg). Meg naponta ötször-hatszor szopizik, bár azt nem tudom mennyit. Azt lehet, hogy naponta többször adnék neki szilárdat? Mert ha már kétszer-háromszor eszik négy-öt kanállal, az is egész jó lenne. Van, hogy ebédnél is úgy néz, meg vacsinál is minket, hogy eszünk, és ha akkor is adnék neki pár kanállal? Elvileg nincs kőbe vésve, hogy csak de. 10 órakor lehet a gyümölcsöt adni, nem?


Második: köszi a választ, megnyugtattál kicsit.

2012. máj. 14. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:

nincs kőbe vésve, de délelőtt gyümit adj neki. ebédnél meg nyugodtan adhatsz neki pár falat répát vagy krumplit!


7 hónaposnak ez így ideális is lenne :)

vacsit én még nem vezetném be neki, de mondjuk este fürdés előtt pár kanál sinlac pépet nyugodtan kaphat vagy akár tejpépet, az nem hozzátáplálás, inkább pótlás :)


és talán azt kipróbálhatnád, nálunk ez vált be (enyém is székrekedéses volt), hogy szopi előtt adtam neki a szilárdat, így éhesebb volt. na meg én azzal csaltam, hogy 10 óráira a kóstoltatás után kapott gyümölcslevet, szívesen itta mikor megunta a kanalazást és nálunk tényleg durva volt a helyzet, 2 hetente kakilt...

2012. máj. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálás kezdetén sok babának van ilyen gondja, de lehet trükközni.

Próbálj minden szilárd étkezésnél adni neki barackot, ha csak egy kanállal is. Olyan gyümölcsöket vezess be ezután, amik inkább hajtanak, pl. szilva, körte. Légy óvatós a hasfogós ételekkel, pl. bébiételek és tejpép (a rizskeményítő miatt), krumpli, répa, alma, sütőtök. Ezeket vagy keverd, vagy melléjük adj szilvát stb. A gyümölcslé sem rossz ötlet.

2012. máj. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sumergo ***** válasza:
Sárgabarack vagy sütőtök bébiétel nálunk szokott segíteni a problémán, ezért 3-4 naponta valamelyiket biztosan kapja! Nekem a védőnő is a sütőtököt javasolta erre!
2012. máj. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!