Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2008. nov.14-én született a...

2008. nov.14-én született a babám. Vannak itt novemberi babák anyukái?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Akinek még novemberi a babája, tehát most 7-8 hós, hogy telnek a napjaitok? Mekkora a babád, mit csinál napközben? Nem összehasonlítgatni szeretnék, tehát ha valaki babája még nem tart ott, mint a másiké, nehogy kétségbe essünk, hiszen pont ebben a korban kezdenek el kisbabából kisgyermekké alakulni, különböző ritmusban, sorrendben. Csak kíváncsi vagyok.


2009. jún. 26. 09:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Milán babám 7700 gr, 70 cm jelenleg. (szül:2890/48)

Így alakul a napunk:

fél 6-6: szopi, ebbe belealszik, meg én is :-)

fél 8: szopi, ébredés, játék a szőnyegen.

fél 10-fél 11: alvás

fél 11: szopi, utána játék

fél 1-fél2: alvás

fél 2: főzelék, játék

3-4: séta, vagy alszik vagy nem (nekem jobb, ha nem mert akkor átalussza az éjszakát, amúgy ébred 1-2* inni, nyűglődni)

fél 5: szopi, utána játék apával, anya főz

fél 7: tejpép gyümölccsel

7: fürdés, utána még hempergés a franciaágyon,

8: alvás (szopizik ilyenkor, de nem mindig)

Napközben most főleg egyedül játszik, én a "börtönőr" vagyok, nehogy a veszélyes zónákba menjen. Mászik, de a mostani favorit a bárhol felállás, és a bútorok mentén oldalazva tipegés.

Egy foga van, várjuk a többit.

Általában egész nap kettesben vagyunk, 5 körül jön apa, hétvégenként esetleg nagyszülők látogatása, de nem mindig.

Havonta egyszer találkozunk két másik babával, akivel együtt születtek. Nyár végén már tervezem, hogy játszótérre is elmegyünk.

2009. jún. 26. 09:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Nóri november 4-én született, 3050grammal és 56 cm-rel.

Most 70cm és 7kg.

Reggel 7 fél 8 körül szopizik.

9-kor tejpépet eszik gyümölccsel.

12kor főzeléket.

16 körül gyümölcs.

19:30 szopi aztán alvás.

Napközben 2x alszik 10-11ig illetve fél 3-fél 4ig kb.

Ebéd után általába kimegyünk a kertbe vagy séta van. Van mikor még 4 után is, uzsi után általába, ilyenkor kint vagyunk fürdésig, 7ig kb. Imád kint lenni. Hintázni szoktunk.

Egyedül felül már 6,5 hós kora óta, 4 hete mászik, nagyon turbó.

Most jön a 3.fogunk. Június 2-án jött ki az első, azóta éjszaka 2-3x kel. Előtte végigaludta az éjszakákat.

Visszük magunkkal dédszülőkhöz, rokonokhoz, bevásárolni, mindenhova.:)

Kb ennyi, remélem ilyesmire gondoltál.

2009. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hogy ő is többnyire egyedül játszik, csak valakinek mindíg ott kell lenni.:)
2009. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Olivér babám nov. 19én született, 51 cm-rel és 2900g-mal. A 6 hónapos mérésen 7020g és73 cm volt. (azóta is rengeteget nőtt, látom a kinőtt ruháin)

Kúszik-mászik, pakol a szekrényből, egyedül feláll, lépeget. Foga még nincsen.

Napirendből két fajta van. Egyik, Ha reggel 6.15kor kel, és a másik, amikor 5kor eszik, és utána még visszaalszik és 7 kor kel. így van amikor tízóraizik, van amikor kihagyja. Mostanában nagyon kevés ételt akar megenni, és van olyan, amit eddig szeretett, mostmár semmilyen formábannem eszi.

Sjanos nincs kisbabás ismerősünk, így csak amikor 1-2 hetente járunk úszni, akkor találkozik babákkal.

2009. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
szia, igen ilyesmire :-) épp most fektettem le őuraságát, kénytelen voltam a kanapén magam mellett altatni. eddig ha álmos volt, letettem, néhány percig nyöszörgött, dumált az alvósjátékának és aludt. Mióta fel tud ülni, ha nem nyomja el egyből az álom, felélénkül és feül, feláll az ágyban, szórakoztatja magát, felpörög.
2009. jún. 26. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!