Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintem szorulása van a...

Szerintem szorulása van a babámnak! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 hetes,átlag 100ml-t eszik.Tegnap egész nap nem volt széklete,csak ma reggelre,mondjuk ez tisztességes dózis volt,de nagyon erőlködik...Tápszertől is lehet,úgy hallottam,még anyatejet is kap.
2009. jún. 26. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia,az én babám is kapott tejet is meg tápszert is.Álltólag nem baj ha nincs széklete 2-3 napig sem.Én csak akkor segítettem neki, ha láttam, hogy fáj ez neki.Akkor adtam egy fél glicerines kúpot,az bevált.Vagy ha tényleg nagy volt a gáz,akkor szélcső.De azzal óvatosan kell,mert aranyeret okozhat.És hozzá is szokhat ezekhez a szerekhez és magától nem fog sikerülni!Adhatsz neki egy kis vizet napközben és az is lágyítja!
2009. jún. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ha tisztán anyatejes lenne a babád, akkor akár napokig is előfordulhatna, hogy nincs széklete, ezen nem is kell aggódni. Azt írod, tápszert is kap. Így azért az valószínűleg valóban durva lenne, ha napokig nem kakilna, de ha ez csak egy-egy napot fordul elő, szerintem nem kell aggódnod.

Az, hogy erőlködik, ahogy írod, nem feltétlenül jelent szorulást. Erőlködik, mert még nagyon kis fiatalka és új neki ez a kakilás téma. Gondolj bele, a pocakban ilyen nem volt! Ha nem látod rajta, hogy fájna emiatt a pocija, ne idegeskedj, ha egy-egy nap elmarad a kaki, főleg, hogy írod, tegnap jó adag volt. De ha téged megnyugtat, kérdezz rá a gyerekorvosodra, ő biztosan tud mondani valamit, amitől megnyugszol.

Az a legfontosabb, hogy te ne legyél ideges. A baba olyan, mint egy kis tükör, nagyítóval. Ha érzi, hogy aggódsz, ő is fog, az pedig negatívan befolyásolja a pelusba kerülő produktumot. Hidd el, tapasztalat! De mondom, ha úgy gondolod, beszélj a gyerekorvossal, hogy megnyugodj.

2009. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. jún. 26. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!