Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit iszik a 8hónapos...

Mennyit iszik a 8hónapos körüli babátok az anyatejen és a tápszeren kívül?

Figyelt kérdés
egy nap.és mennyi amit meg kellene inniuk?És mit?
2009. jún. 25. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2-3 decit. Van olyan nap, hogy csak egyet. De ez ritka.
2009. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb 400 ml higított gyümölcslevet vagy teát iszik meg egy nap. A víz jobb lenne, de az ne köll neki :)


Elvileg 120 ml testsúly-kilogrammonként, de ebben benne van a tej, tápszer is.


Mi iszunk kb 400 ml tápszert+400 ml folyadék és kb 1200 ml kellene egy nap a nagykönyv szerint, de kizárt dolog, hogy megigyon ennyit. Nem is tudom más hogyan tud ennyi folyadékot itatni a babójával :O

2009. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ma lemértem hogy mennyit iszik és meglepődtem:általában olyan 6decit.ez sok?és van hogy egy huzatra kiiszik egy 1,5decit.
2009. jún. 25. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam nagyon rossz folyadékivó. átlag napon jó, ha egy gyenge decit bele tudok tuszkolni, még olyan is volt, hogy fél decit sem ivott. amikor kánikula volt, akkor a 2 deci, néha több is elfogyott. mivel avizet és a teát nem issza meg egyáltalán, nem is erőltetem neki annyira, mert a gyümilével meg jóllakatom csak. kétszer eszik gyümit napközben, abban elég sok a folyadék. az orvos szerint jó ez így, a lényeg, hogy kínálgassam, ha szomjas lesz, fog inni úgyis.
2009. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

dehogy sok! Örülj neki, hogy ennyit iszik!

(2.)

2009. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és általában minden kaja után szopik is 4-5x,max 5percet(sose mértem hogy ez mennyi lehet)
2009. jún. 25. 21:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is borzasztó keveset iszik! A kb. 400 tápszer mellé, ha bele tudom könyörögni az 1 dl teát/vizet, már örülök! Mostanában az a szokása, hogy cumisüvegből nem akar inni, kanálból én nem tudom megitatni, a pohárból meg negyed kortyot lenyel, a többit meg a ruhájára köpi! :(

Azt mondják, a gyümölcs, zöldség víztartalma is beleszámít. Azért én aggódom kicsit!

8 hónapos a lányom.

+++

2009. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az jó :) Az enyém ha megiszik a tápszer mellett 0,5-1decit akkor annak már nagyon örülök...
2009. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6dl korul iszik.Nagyon teas.Ha meg gyumolcslevet is adok melle,akkor tobbet.Sajna a vizet nem issza,hiaba probalom.
2009. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

az a helyzet,hogy amíg én is csak vízzel próbálkoztam,nem nagyon akart inni.Viszont nagyon hígított(1:5)gyümölcslé-víz nagyon megy neki.Arra figyelek,hogy cukor és tartósítószer mentes legyen.Nagyon bejött a szilikonos csőrös,úgy megtanulta szívni,mint a csuda.Így egyedül is megtudja fogni.

Akkor megnyugodtam,nem fog kiszáradni a drága :-)

2009. jún. 26. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!