Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy ilyen...

Az normális, hogy ilyen keveset alszik egy ilyen pici baba?

Figyelt kérdés

Kislányom Hétfőn volt 6 hetes,de amióta hazajöttünk a kórházból azóta nagyon keveset alszik itthon.Van olyan nap amikor csak 2 órát alszik és azt is negyed-fél órákban,ez normális,hogy ilyen keveset alszik.

Amúgy nagyon hisztis napközben,szoptatok,lehet,hogy a tejem nem jó,változó még az etetési ideje van mikor óránként eszik van mikor 2-3 óránként,de többször volt már olyan is,hogy 4-5 óra után evett csak,este tápszert kap cici után,mert valahogy a tejem nagyon kevés estére,és az éjjelt átalussza van,hogy 6-7 órát is elalszik éjjel.


2009. jún. 25. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés idő ez egy ilyen pici babának. Nem fáj a pocakja? Ennyi idősen még nincs hiszti. Beszélj az orvosotokkal,mert a "nem alvás" komoly gondokat okozhat a fejlődésében.A tejed nem hiszem hogy rossz lenne,mert ahogy írod azért alszik tőle éjszaka és néha azért napközben is.A sok cici kérés lehet hogy a fejlődési ugrás miatt van. 6.hét,3.hónap,6.hónap Pár napig eltart míg beáll a többlet termelés,csak minél többet tedd mellre.Ahogy igényli.
2009. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem is kérdezd meg az orvost,vagy a védőnőd.nekem a fiam ilyenkor kezdte azt,hogy a pocifájástól csak vergődött,nem aludt rendesen.
2009. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem alszik legalább 16 órát a 24 órából az baj. Akkor mindenképpen keresd fel a védőnődet!
2009. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A pocakja nem fájhat neki,mert nem szokta összehúzni magát sírás közben és nincs is rá utaló jel,hogy fájna neki.

Nagyon tanácstalan vagyok,nem szeretném,hogy valami baj legyen a fejlődésében,mert amúgy testileg meg rendesen gyarapszik,a súlya is megfelelő meg a hossza is.

2009. jún. 25. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem azért ne jelentsük ki, hogy ha egy kisbaba nem alszik 16 órát a 24-ből, akkor baj van. Kislányom most 4 hónapos, és 2 hónapos koráig nem aludt többet összesen 12-13 óránál a 24-ből. Igaz, azóta meg 15-16 órát alszik, de nincs és nem is volt semmi baja. A dokink szerint az alvás nem erőltethető (persze, nyilván vannak esetek, amikor van ok aggódni), és csak akkor kell elkezdeni odafigyelni, ha a baba a kevés alvás hatására nem fejlődik rendesen, pl.: nem gyarapszik, nem nő, és egyáltalán nem csinálja azokat a dolgokat, amiket elvileg kéne a kora alapján. Kislányom is elég nyűglődős volt egy darabig az elején, de megszokta az idegrendszere a külvilágot, és ma már rendben vagyunk alvásügyileg.
2009. jún. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem ne aggódj!Nekem a babám ugyan ezt csinálta,de "kinőtte". Most 4 hónapos és délelőtt alszik 3 órát délután meg 1,5-t.Szerintem vidd be a szobájába és sötétíts be egy kicsit, ne nagyon beszélj akkor már hozzá.Nekem ez bevált,pedig azt hittem, hogy mindig már csak fél órákat fog aludni!
2009. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
első vagyok ismét. Nem ijesztegetni akartam a kérdezőt,hanem tapasztalatból írtam.Nekünk is gondok voltak ennyi idősen az alvással és orvoshoz vittem.Ott mondták hogy ha nem alszik eleget,gondok lehetnek a fejlődésével.Nem feltétlen látható,vagyis pl:gyarapodás,hanem pl:az idegrendszer ami kihat mindenre.Alvás alatt fejlődnek a legjobban.Most 4,5hósak vagyunk és megint előjött az alvászavara.Orvosnál voltunk megint,mivel egész nap nem alszik,ezért nyügös és sír,nem érdeklik a játékok ezért nem is fejlődik rendesen. Nem ijesztegetni akartam a kérdezőt,Isten menst hogy ilyet tegyek.Saját tapasztalatból írtam amit írtam.Jobb félni mint megijedni.Attól hogy orvoshoz megy és elmondja a gondokat,baj nem lesz.
2009. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hogy az én kislányom se húzta magát össze mikor a hasa fájt.Ellenkezőleg. Feszítette magát mint aki hisztizik.Sokáig én is azt hittem hogy hiszti és kiderült hogy nem.
2009. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mivel 2.baba ezért tudom mikor fáj a hasa,s mikor nem.
2009. jún. 26. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!