Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 8 hónapos és már...

Lányom 8 hónapos és már állandóan csak lépkedni akar. Lehet baja a sok járástól?

Figyelt kérdés
Mászást még csak most próbálgatja, kapaszkodva felhúzza magát állásba, az ölemből és mindenhonnan csúszik le a földre, hogy járni akar, és vezetni kell. Félek hogy nem tesz jót neki, hogy sokat lépeget, hisz még csak 8 hónapos, de ha nem járatom akkor csak hisztizik. Lehet baja a gerincének?
2009. jún. 25. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
9 hónaposan egyedül jártam már (Anyukám szerint), soha nem másztam. Semmi baja nem volt soha a gerincemnek. :-)
2009. jún. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gerincének az ülés árt,a lábainak viszont a menés.

Talán nem lesz baja.

A fiam is ilyen volt,nem mászott,csak elindult,igaz hogy egy évesen és most 6 évesen tudtuk meg,hogy ludtalpas.

Ara fogták,hogy azért mert korán elindult.

A lányom hála istennek sokat mászik 15 hónapos nem hajlandó menni,idönként egyedöl föl áll és 8-10 lépést is tesz,de térdel és mászik tovább.Nem is eröltetem,Reméllem nem lesz ludtalpas ő is.Pedig már 2 hónapja ezt teszi.

2009. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Mivel nem tud önállóan járni, ezért a még járásra alkalmatlan lábát terhelitek vele. A lúdtalp csak egy a következmények közül, utána jönnek a lábszárfájdalmak már ovis korban, majd a gerincferdülés stb.

Nem szabad két kézen fogva vezetgetni a babákat, főleg nem "kell". Végülis te vagy az erősebb és az okosabb.


Teljesen más tészta ha már önállóan tudna járni, mint pl az 1. válaszoló írta. Amit a babád csinál még nem önálló járás.

2009. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!