Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen formában adjátok a...

Milyen formában adjátok a babátoknak (1 év körül) a tojást?

Figyelt kérdés

rántotta, lágy tojás főzelékbe keverve, teljesen főtt tojás?


És mennyit ehet mondjuk 1 héten?



2012. máj. 10. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

lágyan nem.

néha főzelékbe szoktam főtt tojás sárgáját tenni, vagy az én tojásrántottámból pár falatot:)

2012. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rántotta nagy kedvenc. Egész főtt tojas, de inkább a fehérjét szereti. Meg bundaskenyeret szoktam sütni.
2012. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tojáskrém, keményre főtt tojás összetörve és vajba keverve, kenyéren.
2012. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen főtt tojás, rántotta, bundáskenyér, és én is szoktam tojáskrémet csinálni, ami szintén teljesen főtt tojásból van.

Lágyan még nem adtam neki. Másfél éves.


Hogy mennyit ehet, az attól is függ miket eszik mellette. Lányom nem hajlandó semmiféle tejes dolgot inni, így a doki nekem azt mondta, akár minden nap ehetne tojást, mivel ezzel tudjuk pótolni a fehérjét. De alapvetően, ha tejes dolgokat is eszik és a húst is szereti, akkor nem kell ennie minden nap, sőt nem árt ilyenkor inkább heti 2-3 alkalomra csökkenteni az adagot.

2012. máj. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a bundáskenyér a menő. Nekem is azt mondta a védőnő, hogy ha eszik elég húst/tejterméket, akkor heti 2-3 alkalommal lehet tojást adni.
2012. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én még csak a teljesen főtt tojást próbáltam összetörve adni, de nagyon nem kedveli.

Főzelékbe keverve pedig még a főzeléket is csak ímmel-ámmal eszi. :(

Rántottát kipróbálom.

Én eddig kb úgy fél tojást adtam egy alkalommal egy héten 1-2-szer.

2012. máj. 11. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!