Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig szopizhat? Hogy...

Mennyi ideig szopizhat? Hogy aludja végig az éjszakát?

Figyelt kérdés
A fiam most töltötte az 1évet. A doktornő azt mondta hogy már ugye nem szopizik mert elég nagy baba. (12kg) A védönő meg azt hogy csak egy éves koráig tovább nem szabad, és hogy éjszaka már egyáltalán ne ciciztessem mert végig kéne aludja az éjszakát.
2009. jún. 25. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges 1 éves kor után szoptatni, (a tejed sem tartalmaz már semmi oylat amit máshonnan nem kaphat meg) de ha neked jól esik, akkor szoptasd nyugodtan, amíg akarod.

Viszont az éjszakát már régen át kéne aludnia, az éjszakai evésről szoktasd le, mert nem fog rendesen megtanulni aludni. (az alvásfázisok között később is fel fog ébredni és magától nem alszik vissza)

2009. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem éjszaka már nem lenne fontos, hogy szopizzon, tényleg jobb lenne, ha már átaludná az éjszakát, de ugye ez nem meg parancsszóra... Egyébként lehet, hogy ha már éjjel nem adsz neki cicit, csak vizet néhány nap múlva nem ébred fel (ha egyáltalán elfogadja). Az meg, hogy 1 éves kor után már egyáltalán ne szopjon, szerintem hülyeség - bár ezen nagyon megoszlanak a vélemények. Az én nagy gyerekeim 2 évek korukig szoptak, utána maguktól hagyták abba. Nagyon kiegyensúlyozott, egészséges gyerekek voltak, orvos csak a kötelező alkalmakkor látta őket. Egyébként nem hiszem, hogy csupán a szopizás miatt nagy a babád, valószínű, hogy amúgy is jó az étvágya..akkor azt se adj neki, mert hízik tőle? Kicsit furcsa a doki hozzáállása..
2009. jún. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

Elég érdekes a hozzáállása mindegyiknek.

Kíváncsi lennék, milyen tanácsokkal láttak még el....Úr Isten!!!!

A dokinő nem gondolja, hogy nem attól függ, hogy meddig szopik, hogy hány kilós a baba?!

A védőnő nem hallott a WHO-ról??? 2 éves koron túl is ajánlott a szoptatás.

Szerintem ne hallgass ezekre a nagyokosokra, szoptass csak tovább, amig mindkettőtöknek jó.

2009. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen fura szerintem is! Igen probálom leszoktatni de akkor visit és rugdosódik ha nem adok neki se a cumis üveget sem a cumit nem fogadja el éjszakára:(
2009. jún. 25. 11:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt a héten erről már érdekes topik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2009. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló cipőben járunk...

Én már csak az Anyai megérésemre hallgatok ilyen téren....főleg ha még a Kicsim igényli is a cicit:-)

2009. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsi megérzésemre....
2009. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van! Ez nem orvosi, hanem SZÜLŐI DÖNTÉS!
2009. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy mikor alussza át az éjszakát, az főleg szoktatás dolga. Már át tudja aludni (fizikailag képes rá), ha erre vagy kíváncsi.


Ha akarsz, szoptass még nyugodtan, feltéve, hogy mást is eszik természetesen. A kizárólagos szoptatás ilyenkor már biztosan nem jó, de ártani nem ártasz vele...

2009. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!