Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kisfiam még nem...

6 hónapos kisfiam még nem forog. Mivel tudnám őt fejleszteni?

Figyelt kérdés
Van akinek még nem forog a babája? 1x-1x már kicsit sikerült neki, és oldalra nagyon átbillen, csak maga alatt van a keze, így nem tud teljesen megfordulni. Nem késő már?
2009. jún. 25. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ma 6hós a kislányom. Pont tegnap voltunk ortopédián. Ott azt mondta a doktornő (mert ő még egyáltalán nem forog, csak az oldalára fordul), ha 7hónapos koráig nem forog, akkor gyógytornára lesz szükség. Szerintem nálatok, ha már 1x-1x sikerült, akkor jobb a helyzet. Kis gyakorlással menni fog. Nekem azt javasolta, tegyem pokrócra és azzal forgassam, hogy ráérezzen magára a mozdulatra.

2009. jún. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi meg 29.-én megyünk az ortopédiára, igaz oda más okból, de majd megemlítem ezt is a dokinak! Köszi!
2009. jún. 25. 09:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt el tudod olvasni, hogy hogy fejlesztheted, ha az oldal alján rákattintassz a fejlesztési lehetőségekre:

[link]

2009. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. jún. 25. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Addig is úgy tudod egy kicsit gyakoroltatni a dolgot, hogy nagy vízszintes helyre rakod (pl: ágy) és a kedvenc játékai közül mellé raksz 2-3-t és arra tuti rá fog indulni. Ha már próbálkozik kicsit segítesz neki, hogy átforduljon, elérje és meglegyen a pozitív élmény. Ha ahhoz csatolja tuti pár alkalom után magától akar majd elérni dolgokat. Nálunk ez nagyon bevált, fő motívációs eszköz a telefon volt :)
2009. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam sem akart 6 hónaposan forogni (leszámítva egy-egy véletlenszerű átbillenést). Mi 7 hónapos korától Dévény-tornára jártunk, ott mutatta a gyógytornász, hogyan segítsük őt a forgásban. Ha hátról hasra szeretnéd forgatni (ez a nehezebb a babának), akkor jobboldali forgás esetén a bal lábát kell megfogni és keresztezve a jobb lábat átfordítani jobboldali irányba, a testével ő már rá fog segíteni. Később elegendő a csípőjénél kicsit jobb oldali irányba "taszítani", lökdösni, és fordulni fog magától, aztán egyszercsak az egész mozdulatsort meg fogja csinálni egyedül (nem elkeserítésképpen, de nekünk mindez 8 hónapos korában következett be...). Remélem, érthetően fogalmaztam.
2009. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


itt találsz gyakorlatot a különböző mozgások fejlesztésére! remélem segít. ha nem indul meg, esetleg érdemes a dokival konzultálni, hogy egy gyógytornászhoz adjon beutalót, aki megnézi az izomzatát, hogy nincs-e valami gond. az is lehet, hogy egyszerűen később indulnak el nála a dolgok. az én fiam is majdnem 6 hós volt, mikor forogni kezdett. aztán azt hittem sosem kezd majd kúszni-mászni. 8 hósan kezdett csak kúszni. aztán most már teljesen utolérte magát. 9 és fél hós, már mászik, felül, feláll kapaszkodva. ugyhogy ne aggódj, majd belerázódik:-)

2009. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! A mi kislányunk 4 hónaposan fordult a hasára, de vissza csak a 7. hónapban kezdett. Próbálta sokszor, de a keze mindig útban volt. Az apukája "mutatta" neki hogyan forduljon. Úgy tette a kezét, hogy át tudjon fordulni és amikor sikerült utána szinte rögtön visszafordult magától. Csak gyakorlás kérdése.
2009. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!