Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye senki nem ül úgy autóba,...

Ugye senki nem ül úgy autóba, hogy nincs bekötve a baba? Még a "szomszéd sarokig" sem! Bővebben lent. Olvassátok el!

Figyelt kérdés

Tegnap Budapest határában történt egy frontális karambol.

Az anyósülésen egy 4 hónapos baba utazott. Sem a bébihordóba nem volt bekötve, sem a biztonsági övvel. És a légzsák is kinyílt...

Na ez a felelőtlenség kategória, nem pedig az,pl. hogy valaki nem akar szoptatni, mert félti a melleit, és ezért többen "ostorozzák"


2012. máj. 8. 08:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%

10:42-es vagyok. Termszetes felnőtt épeszű ember módjára fel tudom mérni, hogy mekkora a falu forgalma:-) Ez is egy csepp kis falu, nincs száguldozás, nincsenek külföldiek (sajnos), délután kettőkor olyan kihalt már az utca mintha senki nem lakna itt. Így el merünk vele indulni ölben ülve. Hozzáteszem már nem szorgalmazom annyira, mert már nő növöget, tanulja meg az ülésben való utazást. De van amikor egyszerűbb ölbekapni, és átgurulni vele 400 métert. Főleg télen.

HA nagyobb lenne a forgalpom, bagyobb lenne a falu nyilván nem tenném. Viszont előfordul, hogy át kell mennem a vasút másik oldalára, ott nagyobb a forgalom (kb 4 autóval több van) több a biciklis, esetleg több az "átutazó" akkor nem kérdés, hogy hol ül a gyerek..

2012. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%
Mi lett velük egyébként?
2012. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, ha még itt vagy:) Pont azt akartam hangsúlyozni, hogy azon nem kéne csámcsogni, ki hogyan, mikor, mivel eteti a babáját, stb. De az más kérdés, amikor az életét veszélyezteti...

Nem kell nagy forgalom ahhoz, hogy megtörténjen a baj, elég, hogyha egy "őrült" pont arra jár. Én sosem indulok el úgy, hogy "ezen a 400 méteren úgysem történhet semmi".1000 ből csak 1x legyen baj, sosem tudnám magamnak megbocsájtani.

Valaki írta, hogy csak a légzsák robbant fel, és a gyerek be volt kötve. NEM volt se a bébihordóba, se biztonsági övvel bekötve. A baba agyhalott lett(már amikor a mentő kiért). Valószínűleg már nem is él:( Az anyuka életben

maradt.

Mindezt onnan tudom, hogy a férjem a mentősök között volt, akik ellátták őket... Egy-két internetes cikk ír róla, de nem részletesen.

2012. máj. 8. 12:14
 14/20 A kérdező kommentje:
2012. máj. 8. 12:17
 15/20 anonim ***** válasza:
51%

Köszönöm a 24 %-ot. Gondolom nagyon rosszat írtam, hogy nem zavar a vezetésben és nem veszem ölbe 110 km-en keresztül. Hát inkább üvöltsön azt mondom. Üvöltésbe senki nem halt még bele..tudtommal.

Másrészt az is biztos haszontalan, hogy szerintem nem azt tesz a gyerekével amit akar...

2012. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
OFF: 400 métert autóval. Hát ezt megmosolyogtam. Még hogy szegények az emberek:-))))
2012. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

12:37-nek ment a zöld kezecske az előző hozzászólásához!:)

Természetesen a 400 métert átvitt értelemben gondoltam. A sarki boltba azért nem autóval megyünk:)

Ezt az egészet nem azért írtam le, hogy vitát szítsak, és mindenki lepontozzon mindenkit. Hanem, hogy okuljunk mások hibájából. Vigyázzunk a gyerekeinkre amennyire a lehetőségek biztosítják. Mindegy, hogy 200 kilóméteres útra indulunk, vagy a szomszéd faluba,ami 2 km-re van, a baj 1 másodperc alatt megtörténhet...

2012. máj. 8. 13:04
 18/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, de itt nem is irja, hogy a baba nem volt lekötve. És ráadásul buszban ültek, ahol nem biztos hogy volt biztonsági öv.
2012. máj. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hmm azért egy kisbuszban csak van biztonsági öv...ha nincs, akkor miért ül be csecsemővel... amúgy meg épp azt írja a kérdező hogy a férje ott volt tehát csak látta hogy volt e ülés be volt e kötve..Az ilyen cikkekbe szinte sose írják le amúgy hogy ki volt bekötve meg ki nem, csak pusztán a tényekre szorítkoznak.
2012. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mutatták őket a híradóban, válságos a kisfiu élete! anyukáját is műteni kellett ma.

Azt mondták, be volt kötve, csak az ülése nem volt rögzítve. Hát már biztos bánja az anyuka, hogy ilyen felelőtlen volt.

:(

Sajnálom őket, nekem 3hós a picim. :((

Drukkoljunk a kisfiunak, hogy rendben legyen!!

2012. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!