Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyinek számoljátok a...

Mennyinek számoljátok a bébiételt?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak nemrég kezdtem el az uzsonnát kiváltani gyümölcspépekkel. 190 grammos egy bébiétel, de még csak kb. a felét eszi meg. Akkor számoljam a 95 grammot ml-nek és ha 150 ml-t eszik, akkor adjak még neki 105 ml tápszert kb.?
2009. jún. 24. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:

lehet hogy rosszul csinálom, mert csak magamtól találtam ki így, de én a kalóriáját szoktam nézni a bébikajáknak.

100ml tápszer kb 70kcal-t tartalmaz. a legtöbb bébiétel ennél kevesebb kalória, a 100grammja.

ennek ellenére viszont valószínűleg jobban jóllakatja egy fél adag gyümölcs, mint ugyanannyi mennyiségű tápszer. próbáld meg, hogy megkínálod, és meglátod mennyit fogad el utána. fogsz tudni következtetni, hogy nagyjából mennyire lakik jól a gyümitől.

az is lehet, hogy nem is fogadja el a tápszert utána / az én fiam sosem fogadja el utána/. kicsit később szoktam vagy a gyümi másik felével, vagy tápszerrel kínálni.

2009. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az enyém ma du. kb. 95 gramm alma-őszibarit evett, után még 70 ml-t tápszert.
2009. jún. 24. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:

ez teljesen jó így szerintem. a gyümi az saccolva olyan 50 kcal körüli lehet, a tápszer is 50-60 kcal, amit megevett. átlagban ez jó, bár persze kortól függ, hogy mennyit eszik a baba.

Mennyi idős?

2009. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
5 hós lesz 5-én.
2009. jún. 24. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor teljesen jó, máskor is kb ennyiket fog enni. na meg ha ízlik neki a gyümi és rákap, akkor hamarosan meg fogja enni nagyjából a teljes üveget. esetleg érdemes neki kisebb hippeset venni. lehet kapni 130 vagy 160 gramosakat is ha jól tudom. azokat meg fogja tudni enni egyszerre, és nem kell tárolnod.
2009. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a gyümölcsös bébi ételt tizoraira adtam két étkezés között. Tápszer,gyümölcs fél üveg,ebéd egy egész üveg fözelék,uzsira tejpépet,vacsi tápszert.

Fö étkezésre nekünk nem lenne elég a gyümölcs és a doki is 10-orait mondott.

2009. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, de én még csak most kezdtem a hozzátáplálást és úgy tudom először az uzsonnát kell szép lassan kiváltani...
2009. jún. 24. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:
uzsonnát, vagy tízórait, igazából mindegy szerintem. nekem azért javasolta a tízórait a doki, mert elég hasfájós volt kiskorában. azt mondta, ha esetleg bármelyik gyümi hasfájást okoz nála, akkor is lezajlik a dolog estig, így az éjszakai alvásnál már nem lesz zavaró neki. ha uzsira eszi, és pocakfájás van, akkor még éjszaka is zavarhatja az alvásban.
2009. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!