Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babakötvényt neg kell...

A babakötvényt neg kell nyitni? Nem automatikusan nyitja meg állambá? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Remélem nem maradtunk le róla,fél éves a babánk, mert én ugyan egy bankban se jártam:(
2009. jún. 24. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

amikor a baba megszületik, kap az államtól x összeget, amit ők tartanak egy közös számlán. Ha nyitsz egy ún Start számlát valamelyik banknál, akkor az állam oda utalja rá azt az összeget. A banknál adnak rá kamatot is és Ti is hozzátehettek. A Startnál max évi 120.000,- Ft saját befizetésed lehet.

Bankok: MKB Bank, OTP, K%H, esetleg Takszövök.

2009. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Itt mindent megtalálsz:

[link]

Sajna nem automatikusan adják, neked kell intézni.

2009. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Az állam megnyitja, amiről megkapod a papírt, de ahhoz, hogy befizethess rá és gyűjtögethesd a picúrnak a pénzt (évi max 120.000-et lehet betenni) egy választott pénzintézetnél start számlát kell nyitnod. Ha ezt nem teszed akkor évente csak vmi minimális összeggel nő a pénz.
2009. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem maradtál le semmiről. Itt két dolog van, amit a bankok kicsit összemosnak direkt.

Az állam, pontosabban az államkincstár minden babának nyit egy babakötvényt és ráteszi azt a talán negyvenvalahány ezer Ft-ot. Erről elvileg értesít is.

Ez ott csücsülhet náluk míg a gyermek 18 éves nem lesz,addig kamatozgat és akkor felhasználhatja a gyerek néhány előre meghatározott célra.

De ha Te még emellé be akarsz neki fizetni pénzt, akkor az államkincstártól átutaltathatod ezt az összeget egy kiválasztott bankba és havi rendszerességgel fizethetsz be pénzt, amit szintén 18 éves kora után pár célra használhat fel.

Nekem 3 hetes a babám, de nem hiszem hogy átutaltatom bankba a pénzt, mert eléggé kötöttnek érzem azt a pár lehetőséget, amire fel tudja használni majd 18 éves kora után. inkább,akkor egy külön számlán gyűjtünk majd neki (ha lesz miből).

2009. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor megnyitotta az állam, s csak akkor kell intézni ha én akarok fizetni. Oké, köszi:)
2009. jún. 24. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Így van, mi sem tettük bankba, amit havonta fizetnénk, azt 8 éves Fundamentába tesszük, az szabadfelhasználású, nincs megkötve, hogy mit vehet belőle. Aztán 8 éves korában újra kötünk egyet és így tovább. Erre 30% állami támogatás is jár (max 72 ezer/év)
2009. jún. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nálunk úgy volt itt békés megyében, hogy a baba születésétől 90 napon belül kellett megnyitni a start számlát valamelyik banknál, és ha ezt az iratot bevittem az önkormányzathoz, akkor ők is adtak a számlára pénzt

... inkább ezért volt fontos, hogy banknál legyen megnyitva a számla, ne pedig a közös államiba legyen

2009. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szertinem azért is érdemes megnyitni, még ha nem is tesztek hozzá pénzt, mert az akkor már le lesz rendezve, és nem majd 18 éves korában futkozik az ember, hogy honnan kell lehívni a pénzt. Mert ugye az Állam Kincstárába nem lehet besétálni, és kihozni a vagyont. Meg lehet, hogy már nem is fogtok rá emlékezni. Nálunk a város mondjuk + 40.000,-forintot is utalt rá, már ezért is érdemes volt. Szerintem meg annyira nem kötött, hogy mire használhatja, amúgy meg az "életkezdés" milyen meghatározás? Abba sok minden belefér. De nem muszáj 18 évesen azonnal kivenni, lehet majd akkor, ha tényleg lakásra, továbbtanulásra, gyerekvállalásra akarja fordítani. +++
2009. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!