Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 32-35 hét között szültek,...

Akik 32-35 hét között szültek, leírnátok mi történt? Miért indult be a szülés? Mi lett a babával? Inkubátorba került? Tudott szopizni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha ekkor beindul akkor nagy eséllyel egészséges lesz a baba. Sógornőmnek 32 hetesen nem tudni miért beindult a szülés. 1 hónapig bent voltak, ő sajna szoptatni nem tudott. Bizonyos korig ellenőrzésekre jártak, ma már 14 éves egészséges nagyfiú.
2012. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 35. héten lett császár, mert rengeteg magzatvízem volt. 1 napot volt inkubátorban, mert fázott. Amúgy 2820 grammal született. 5 napot voltunk szülés után bent és még 5 napot koraszúlött útógondozóban, megfigyelésen. Makk egészséges 8,5 hónapos kisfiú, akit nemtudok levakarni a ciciröl, annyit szopizik. Pedig amíg 10 napot a kórházban töltöttünk, nem lehettünk baba mamás szobába.Persze mi a 32. és a 33. héten kaptunk tüdőérlelőt. Ennyi odős terhességnél minden nap számít amit bent lehet még a picur. Miért kérdszted?
2012. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ez engem is érdekelne, már 2x megindult, megállították, holnap töltöm 34.hetet. Nyitva vagyok 2 centire, jönnek a frontok, meg a fájások...
2012. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Nekem a kislányom Lili 33 hétre született 2275grammal és 45 cm-rel egy szimpla kis megfázás miatt indult be a szülés és nem állították le nehogy fertőzést kapjon a magzat szerencsére nem lett semmi baja 17 nap alatt elérte a 2500grammot és hazamehettünk szopizni ő sem tanult meg de majdnem 1 éves koráig fejtem neki a tejet. Mára már 4 éves és van egy 3 éves öccse Márk ő kivárta az idejét sőt túl is hordtam! Szerintem a koraszülések többségénél nem tudják pontosan az orvosok hogy mi okozza.Bízz az orvosokban nagyon értik a dolgukat!! És sulykold magadba azt hogy nem lesz baj tudom sokan ezt butaságnak tartják de sokat számít legalábbis abban hogy higgadt tudj maradni.Kívánom minden állapotos nőnek akit a koraszülés "fenyeget" hogy sok sikert és jó egészséget!
2012. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom 34 hétre született. Sokat keményedtem és szép lassan elkezdett nyílni a belső méhszáj és a baba nyomódott egyre lentebb. 33 hetesen már a kórházban feküdtem visszatartáson de csak 5 napot sikerült húzni. így 34+0 hétre született a kicsim 2350g-al 45cm. Tüdőgyulladása volt de már 8 nap múlva otthon voltunk ,de annyira megviselt a koraszülött osztály hogy soha az életbe nem heverem ki, pedig ennek 3 éve.

A fiammal 28 hétre indulta a szülés ugyanezek a tünetek csak más orvos aki értette a dolgát és végig bent tartott a kórházban és végig kaptam a magnéziumot. azt utsó 3 hétre engedett haza. Hála Istennek 40+2 hétre született a fiam 3700gal és 54cm-el.

Ja a lányomat 4 napig nem szoptathattam aztán mikor kivehettem azonnal rázummolt a cicire, még most is szopna ha lett volna tejem de csak 4 hónapig volt.

2012. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 31 hét 6 napra született, másfél kilóval! Terhességi mérgezésem lett, vizesedés, de nagyon, magas vérnyomás, és a végén fehérje a vizeletben! Azonnali császár! Ha ott nem császároznak meg, lehet pár óra múlva már késő lett volna, azt mondta a doki! Már alig volt szívhangja a babának! Pedig előtte nap még normális volt a vérnyomásom, és fehérje sem volt a vizeletben! Másnap reggel már 130 volt a vérnyomás, de arra még azt mondták, jó! Estére pedig 180 lett, azonnal ügyelet, vizeletet néztek, fehérjét találtak a vizeletemben, NST-t néztek, nem volt normális szívhang! 3 doki jött egyszerre, nagy nyüzsi, és mondták, hogy azonnal készítsenek elő műtétre! Azt se tudtam, mi folyik körülöttem! Jött egy nő, vette fel az adatokat, kérdezte, mi lesz a baba neve, stb.! Kövekező pillanatban pedig a műtőben feküdtem! 4 és fél hetet volt inkubátorban a babám, nagyon élni akaró lány volt, bele való, mint most is! Először voltak ilyen átlag problémák, hogy besárgult, széklet nehezen indult meg, stb., de utána már csak nőnie kellett! 5 hét kórház után jöhetett haza! Szerencsére azóta is egészséges, náthán kívül még baja nem volt, nagyon eleven, mindent időben csinált, nincs lemaradva! Gyönyörű kis csaj, senki nem mondja meg, hogy koraszülött, volt aki el sem akarta hinni, hogy az! Most 18 hónapos!
2012. máj. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Nem tudott szopizni, nem indult meg a tejcim, tápszeres lett! Védőnő hajtotta, hogy jó lenne az anyatej, védettséget ad, stb! Én meg stresszeltem magam miatta! De tényleg a náthán kívül nem volt más baja! Úgyhogy szerintem nem lett semmi probléma attól, hogy tápszeres baba lett!
2012. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
32 hetesen kiderült hogy kinyiltam és a baba jó nagy nyomul lefele most pihenek de nemtudom meddig húzom ezért kérdeztem.
2012. máj. 8. 17:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Kitartást, és próbálj ne idegeskedni! Az sokat számít!
2012. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor csak feküdj csak zuhany és wc-re állj fel és úgy sokáig ki lehet húzni. Én 9 hetet csináltam így végig az utolsó 3 hétben már rendesen felkeltem. 2 nappal túl is hordtam.

Képzeld el hogy egy hatalmas nagy babád fog születni, mikor rád teszik majd mit fogsz neki mondani, mibe fogod hazahozni stb. Azon hogy mostanában fog megszületni ne gondolkozz, én tudom a legjobban hogy ez nehéz, de csak a pihenés és a pozitív gondolatok segítenek :D Majd írd meg hogy végig kihordtad! A Jóisten megsegít meglátod!

2012. máj. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!