Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibiotikumtol vagy fogtol...

Antibiotikumtol vagy fogtol lehet?

Figyelt kérdés
13 hos kislanyomnak hugyuti fertozesre adtak antibiotikumot es par napja nyalkas hasmense van szegenynek pedig kap probiotikumot.a foga is jon nem is egy ha esetleg fogtol van a hasmenes az meddig tart?Szegenykemnek mar nyers a posian a bor visit ha pelusozom:((

2012. máj. 3. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én Kislànyom eddig egyszer kapott antibiotikumot amit 2napig szedett másnap estére olyan vörös lett a popsija hogy nem bírt semmit csinálni csak kézbe volt el és remegett a fájdalomtól.Ki is sebesedett neki.Orított szegény....kiderült hogy erős volt a gyógyszer.Felhívtam a dokit elmondtam neki mi történt erre azt mondta hogy folytassam az antibiotikum adását.Hát hülye vagyok én?

Nem kívánom azt az éjjelt senkinek.A kezemben aludt a Lányom mert ha leraktam sírt annyira fájt neki.

Amíg tudod pelus nélkül addig hagyd...kis kamillával megmoshatod neki.És Neogranormonnal kend be.

Nálunk mire kiürült belőle a gyógyszer másnapra....el is múlt minden.

Olvasd el a betegtájékoztatót a mellékhatásokról.Ha szerepel ilyen hívd fel a dokit mi a teendő?

Remélem picit segítettem.

Jobbulást a Picúrnak!

15hónapos kislány anyukàja

2012. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen antibiotikumot kap?
2012. máj. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves elso koszonom szepen.Gondoltam,hogy attol lehet. angliban elunk nem tudom otthon is adjak e Amoxicilint kap 5ml 3x egy nap szerencsre ma kapta az utolso adagot remelm holnbapra mar jobb lesz szegenykemnek:((
2012. máj. 3. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:

a gyógyszertől van valószínűleg

normaflórral csökkenthetők a tünetek, de nem tudom adható e ilyen kisgyereknek

2012. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

második vagyok.

HA továbbra is fennáll a nyálkás széklet, keresd fel az orvost. kérlek, fogadd meg a tanácsomat.

2012. máj. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, az antibiotikum okozhat hasmenést, akár nem is kicsit. Saját tapasztalat. A fiam már máskor is kapott, nem volt olyan nagy gond, lazább lett a széklete, kapott normaflore-t, volt hogy kettőt is 1 nap, ha annyira durvult a helyzet, de sosem volt nagyobb gond.

Egészen a mostani antibiotikumig, amikor is 8! pelenka ment el 1 nap és estére már zöldet kakilt a kisfiam. Felhívtuk a doktor nőnket, aki azt mondta felelőtlenség lenne abbahagyni az antibiotikum szedését, mert nem véletlenül kapta, de ha nem javul másnap a helyzet, akkor menjünk és írnak ki másikat, mert ezt a fajtát nem bírja a fiam. Kaptunk is másikat, azóta sincs gond.

Ha 3-4 alkalommal van neki lazább, hígabb széklete, az még belefér, de probiotikumot mindenféleképpen adj neki és valami nyugtató popsiápolóval kend a fenekét, ha ettől több, esetleg olyan, mint a mi esetünkben, akkor pedig vidd vissza az orvoshoz és írnak másikat.

Egyébként igen, nálunk is adnak amoxicilint, a fiam is kapott már.

2012. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!