Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autósülés 0-18 kg-ig?

Autósülés 0-18 kg-ig?

Figyelt kérdés
Érdemes szerintetek 0-18 kg-ig autósülést vennem? Kislányom 8 hónapos, 7,5 kg! Persze a hordozóban már nem szeret, inkább ülne! Meddig lehet a valóságban használni ezt a 0-18 kg-os ülést? Én elég kicsinek látom! Viszont 10 kilós még szerintem nem lesz mostanában (a 9-36 kg-os üléshez), havonta kb 20 dkg-ot hízik! Tapasztalatok?! Előre is köszönöm!
2009. jún. 23. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 és fél éves, és 19 kg. Mondjuk Ő elég sovány, de 4-5 éves korig tuti lehet használni, sőt kötelező! Mivel a babyhordozót csak menetiránynak háttal lehet berakni, onnantól hogy a baba lába túl ér a hordozón még veszélyes is ebben szállítani! Úgyhogy vegyél!
2009. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval nem növi ki túl hamar a 0-18 kg-osat?
2009. jún. 23. 09:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyobbat veszel nem lesz neki kényelmes mert "el fog veszni benne" Az én lányom 14 hónapos és 9 kg. Tehát ne érdemes nagyobbat venni szerintem. 4-5 éves korig tuti jó lesz neki, utána ráérsz lecserélni.
2009. jún. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem venném meg!...Ez olyan mint a 4 évszakos gumi jó-jó, de nem a legjobb! Köztes megoldások csak félmegoldások... (szerintem)

Mi is nagy babák vagyunk, 4280-al születtünk, most meg már 1 évesek leszünk jövő hónapban. Őrült utánajárás és olvasgatásba voltam mindig a neten is, meg itt is. Ezer üzletben voltam, mire végül is ráakadtam Dombóváron egy klasz üzletre, ahol végre rendesen felvilágosítottak. Bejártam autósülésért Pestet, Pécset, Székesfehérvárt, és még Kecskeméten is voltam. De végül Dombóváron találtam olyan üzletet, ahol volt azokból a típusokból készlet is,a miket kinéztem neten és más üzletekben is láttam. Korrekt eladó volt, minden "hülye" kérdésemre választ kaptam, és elmagyarázta többször is. Nem egy multi nagy üzlet, mint a Brendon, ahol ha olyan kedve van az eladónak le se szar, és fel sem világosít (tapasztalat, itt is voltam)...

Én is gondolkoztam azen, hogy 0-18 kg-ast vegyek, de végül is feleslegesen, mert mikor törpémet elvittük, hogy kipróbálja már akkor kezdett neki szűk lenni. Én elvinném a manómat gyerekülés nézőbe olyan helyre, ahol több baba ülés is van készleten, így mindegyiket kipróbálhatja...Gyakran tapasztaltam, hogy egy-egy üzletben volt adott típusból 3-4 db is, meg mellette másik 2 db és slusz..:S Én nem szeretek úgy vásárolni, pláne ilyen fontos dologban, hogy nem nézhetek meg többet, és nem próbálhatjuk ki.

Nekem a legfontosabb szempont a vásárlásnál a biztonság és a kényelem volt. Legutolsó helyen meg az ár...

Mi végül is ezt az isofix-es gyerekülést vettük meg ami itt volt a legolcsóbb..:

[link]

Kisfiam imádja! Végre kilát benne, elég kényelmes is, szóval megérte...

Most ismét kisbabát szeretnénk, és ha megszületik ugyanígy a másodiknak is meg fogom venni ezt a kis babaülést, mert szeretném megóvni.

2009. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam! Az kimaradt, hogy ez a gyerekülés 9-18 hós koráig jó
2009. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi azt használjuk 6 hós kora óta és megfelel.Most babám 10 hós 9 kg, még egy ideig jó lesz.De ha jön a 2.gyerek akkor ez lesz az övé és a nagyobbnak másikat veszek!Nekünk bevált!
2009. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is amiatt nem tudok dönteni, hogy bár a kora miatt már megülne a nagyobb ülésben is, de még csak 7,5 kg a babám és szerintem 1 éves kora előtt nem is lesz 10 kg, addig meg tuti nem bírja ki a hordozóban. Affelé hajlok, hogy megveszem a 0-18 kg-os ülést, mi is szeretnénk kövi-babát! Csak én elég kicsinek láttam ezt az ülést, beleültettem a lányom és nehezen tudom elképzelni, hogy ez jó lesz neki kb. 3 éves koráig! Ezért voltam kiváncsi a tapasztalatokra! Köszönöm mégegyszer!
2009. jún. 23. 10:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha szeretnétek másik babát akkor concord ultimaxot vegyetek, újszülött kortól hsználható és nagyon jól dönthető, fektethetőbb, mint a hordozók.

Nekünk bevált!!!

2009. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csak JANE márkát ne válassz, mert Szegedre küldenek ha valami probléma lesz vele. Nekünk beragadt az isofixes rögzités és Szegedre küldtek Bp-ről... Örület!
2011. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!