Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves a kislányom, és még...

Egy éves a kislányom, és még mindig szinte csak szopik! Nagyon nehéz a leválasztás, pedig én ősszel suliba megyek, és nélkülözie kell. Hogy fogom tudni megoldani ha egy teljes napot beleértve az éjszakát nem leszek vele?

Figyelt kérdés
Az a baj,hogy bármivel is próbálkozok csak 1-2 falatot eszik,és csak a szopival hajlandó jóllakni!Elaludni is csak cicivel tud!Igaz hogy akkorra 15 hónapos lesz,de félek hogy semmi nem változik.Se a tejpépet,se a tejbegrízt,se a tápszert,se a tejet,se a kakaót nem eszi/issza meg.Amúgy is nagyon válogatós,csak pár étel van amit egyáltalán hajlandó megkóstolni,de akkor is már a 3.falatot kiköpi.Mit csináljak?Segítsetek!
2009. jún. 23. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
hát ez nagy baj. egyik ismerősöm úgy oldotta meg az elválasztást, hogy 1 hétre odaadta a nagymamának a gyerekét, ott leszokott a ciciről.
2009. jún. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy anyósomra nem bíznám (hagy ne részletezzem), anyukámék pedig reggeltől késő estig dolgoznak. Nagyon nehéz ezt megoldanom.
2009. jún. 23. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is nehezen ment az elválasztás. Egy kismamától kaptam egy tippet ami segített: kóstoltatás után ne rögtön rakd cicire, mert megjegyzi,hogy pár kanállal elég enni, úgyis kapok tejcsit. Kb. fél óra-óra múlva rakd csak cicire. Ez nálunk kb. 4 nap alatt hozott változást. 4 nap alatt eljutottunk a 10ml-től a 200ml-ig. Nagyon szereti a sütőtököt, a tököt, a banánt, a gesztenyét és a húst. Nem hittem a szememnek. Most de. gyümi délben főzi szopi nélkül. A többi szopi még megvan, de majd azt is alakítjuk idővel.
2009. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szoptatom meg evés után, csak később amikor már tényleg nagyon éhes és mást nem fogad el. Ő bébiételből csak a gyümis húsosat eszi meg, azt is három részletben. Ha ilyet eszik mondjuk negyedét utána nem szoktam megszoptatni, de legközelebbi evésnél már kénytelen vagyok, mert mást nem fogad el. Inni is csak kb. 3 hónapja iszik, előtte csak a ciciből ivott, semmi más folyadék em kellett. Szóval én már kisérletezek egy ideje, de hónapok óta semmi változás. Azért köszi.
2009. jún. 23. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom megnézed-e a válaszokat több, mint egy év után, de próbálkozom. Rákerestem a leválasztásra és kiadta a kérdésed. Teljesen ugyanaz a problémám, mint neked. Kislányom 15 hónapos, alig eszik csak szopizna állandóan.Éjszaka sokszor felkel, cicin alszik csak vissza.

Hogy sikerült végül leválasztanod? Próbálok neki nem adni cicit, de sajnos nem sok türelmem van, mert sír,de ha adok neki megnyugszik, egyedül eljátszik utána. Nem iszik meg semmit csak a vizet, enni is kevés dolgot eszik meg, abból is pár falatot. Érdekes, ha nem adok neki cicit, akkor sem eszik sokkal többet, szóval szerintem amúgy se túl nagy étkű gyerek. A védőnő szerint úgy lehetne leszoktatni a szopásról, ha nem velem lenne, de ez nem megy. Férjem reggeltől estig dolgozik, nagyszülők is dolgoznak.

2010. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok privit írni, ezért itt válaszolok, remélem megnézed. Nos igen, nem volt könnyű. Majdnem 2 éves volt, amikor már sikerült végre leválasztani! Amikor a suliban voltam egész hétvégéket érdekes módon megvolt nélkülem, de amint hazaértem rögtön cicizni akart. Aztán besokalltam, és szerencsére volt már olyan nagy hogy hellyel közzel megértse a dolgot, de nagyon nehéz volt. Mivel nekünk már csak alváshoz kellett, egyszerűen nem adtam oda neki. Egy pár napig szó szerint elvonási tünetei voltak, de ha nagyon fáradt volt azért nagynehezen elaludt nélküle. A férjem lelkileg sokat segített, sokszor Ő altatta el, így szépen lassan elfelejtette. De ez egy folyamat volt. Az a legfontosabb, hogy nem szabad megsajnálni, mert akkor nehezebb. Éjszaka rosszabb volt, de végül is föladta. Ha elhatároztad a dolgot egyszer sem szabad engedni. Remélem sikerülni fog, nekem azóta sokkal könnyebb az életem. Persze hálát adok Istennek hogy meg tudtam ezt adni a gyermekemnek, már csak azért is mert a kisfiamat nem tudtam szoptatni. Szorítok hogy simán menjen minden!
2010. nov. 2. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a gyors választ! Majd próbálkozom, nem egyszerű. Az is "baj", hogy se nem cumizik, se nem szopja az ujját, semmi ilyesmi, csak a cicin nyugszik meg. De engem már nagyon zavar. Napközben a babakocsiban el tud aludni, csak sokszor úgy jön ki a lépés, hogy nem tudok elmenni vele sétálni pont akkor, mikor álmosodik és egyszerűbb cicin elaltatni. Még egyszer köszönöm a választ, lényeg, hogy nem lehetetlen a dolog, majd igyekszem sok türelemmel leszoktatni. Ha nem baj, még egy kérdést feltennék: az evési szokásai, hogy alakultak a kislányodnak? Aztán evett többet is? Kislányom is nagyon válogatós és keveset eszik. Próbáltam a béres cseppet adni neki, az segített valamennyit, de most, hogy nem adom, megint alig eszik. Köszönöm!
2010. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az étvágya nem a legjobb, de a fiam is ilyen volt. Most szoktunk be a bölcsibe, ott viszont nagyon szépen eszik, a fiam is ott "tanult" meg enni. Látja a többitől. Mi sem cumiztunk meg ilyesmi, ugyanez volt a szitu, de Ő már majdnem 2 volt mikor abbahagyta, úgyhogy biztos most még neked nagyon nehéz. Remélem sikerül mihamarabb leválnotok, egy idő után már tényleg teher. Sok sikert!
2010. nov. 3. 16:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem is láttam, hogy írtál! Bocsi! Sokszor megnéztem, jött-e válasz, de nem írta ki, elfelejtettem, hogy Te nem válaszoló vagy...:-(

Több, mint egy hete csak este szopik a kislányom, az első két nap nehéz volt,sokszor kérte,sajnáltam is, de most már csak ritkán vagy egyáltalán nem jut eszébe a cici napközben. Így már az éjszakát is átalussza. Előtte általában háromszor vagy még többször is felébredt szopizni. Az esti szopit meg majd idővel abbahagyjuk.

Köszi még egyszer!

2010. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!