Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyiket választanátok? Hol...

Melyiket választanátok? Hol élnétek szívesebben babátokkal?

Figyelt kérdés

1. 2 szobás panel, az egyik szoba csak a babáé, szuper kis baba birodalom, jó nagy helye van, minden elfér.


2. Kertes ház, de egy szobában vagytok, nincs valami nagy helye a babának odabent. Viszont van jó nagy kert, saját kis játszótérrel.


2012. ápr. 30. 17:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2., mi is ilyenben lakunk, ráadásul 2 gyerekkel egy szobában. Az évben sokkal több jó nap van, mint rossz, nagyon ritkán szoktam kaparni a falat, hogy mennyire unatkozunk! A rossz idő az, ha zuhog az eső. Egyébként felöltözteted és kész, utána ruha a mosógépbe és minden rendben. De mi most építrkezünk. Ha nem volna kilátásunk építkezésre, akkor az 1. mellett döntenék.
2012. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
kertesben lakunk, szüleinknél. majd 30m2-en szobában a picivel. ha nagyobb lesz vagy 4-5 éves, akkor lesz külön szobája (anyagi okokból). nekem egyértelműen a 2!!!!
2012. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%
Panel. nekem kell a külön szoba.
2012. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kertes ház! Egyértelműen. A fiam most kapott homokozót, imádja. Van kis veteményesünk. Lesz eper, borsó, retek, később ültetek paradicsomot, paprikát. Jövőre már babó is tud "segíteni". Lehet kutya, macska, imádni fogja a kicsi.

Ha alszik kirakhatod a friss levegőre és mehetsz a kertbe dolgozni. A kicsi meg jó levegőn van. Szerintem mi idén fogunk kint aludni sátorban. Jó móka lesz :)

2012. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2
2012. máj. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

mi is így éltünk, hozzáépítettünk egy pici babaszobát

a panel drága is nekünk

2012. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én panelban nőttem fel. Bevallom, nagyon szerettem. A lakótelepen remek játszóterek voltak, az ovi majdhogynem a szomszéd ház (az ablakomból látni). A játszóterek is közel voltak. Saját szobám volt, gyakran játszottam bent egyedül, míg anyukám sütött-főzött a konyhában, de nem zavart, hogy egyedül vagyok.

29 évesen költöztem kertes házba. Utána jött csak a baba. Amint jó idő volt, rögtön kiraktam a teraszra. Ahogy nagyobb lett (most 3 és fél éves), ment a kertbe egyedül. Nem féltem kint, mert folyamatos rálátásom van, és nincs semmi veszélyes dolog, legfeljebb a kerti szerszámaim (ásó, kapa, gereblye), de azok is fektetve vannak a földön. Neki is van ezekből sajátja, azzal szokott kertészkedni (kiássa az éppen előbújó répát a földből).

Van a fiamnak saját szobája, ahol alszik, és van egy vendég szobánk, ami Neki a játszó szobája is. Hát persze, hogy nem a szobában játszik, hanem a nappaliba hordja ki a játékait. A nappali egyben van a konyhával. Szóval én általában ott tartózkodok. Gondolom ezért költözik ki a fiam is a nappaliba.

Szerintem az dönti el a kérdésedet, hogy Te szeretnél-e a gyerekkel egy szobában aludni, vagy külön szobát szeretnél tőle. Ahogy már egy válaszoló írta, hogy Neki külön kellene.

Szerintem egy panelban is fel lehet nőni, és egy kertes házban is. A férjem kertes házban nőtt fel, még is én ásom fel a kertet, és én gondozom, aki 29 évig panelban éltem. (A fűnyírás az övé, mert nagyon allergiás vagyok. Ezt már az ide költözésünk elején megbeszéltük.)

2012. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekünk pl. 2 szobás a lakásunk, de a babaágy a hálóban van a mi ágyunk mellett. Később mondjuk jó lesz a különszoba, ahogy nő, de addigra hátha lesz lehetőség megtoldani az egyszobás kertest, mert a kert minden pénzt megér. Szerintem legfeljebb néhány nap van egy évbe, amikor annyira fúj a szél, vagy annyira mínusz van, vagy egész nap szakad, hogy nem fogtok kimenni. Nálunk legalábbis ha délelőtt esik, délután pedig kisüt a nap, akkor gumicsizma és irány az udvar.
2012. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!