Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan méritek a tápszer...

Hogyan méritek a tápszer hőmérsékletét?

Figyelt kérdés
Az áll a dobozon, hogy forrald fel, hűtsd le 50 fokra. Ha túl meleg, gondolom sérülnek az összetevők, ha túl hideg nem oldódik fel rendesen.
2009. jún. 22. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En sosem mertem. Racsoppentek egy cseppet a csuklomra es onnan tudom,h jo-e. Nekem feloldodik hidegen es melegen is.
2009. jún. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én is a csuklómra cseppentettem eleinte. mostmár tudom, h mennyi idő alatt melegszik meg, ha meleg, akkor megégeti a baba száját. hidegben is feloldódik, csakhát akkor nem lenne meg a babának a szopás feeling. mármint a langyos tej, ami anya cicijéből jönne, ha szoptattunk volna.
2009. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én reggel mindig forralok friss vizet, hogy legyen kéznél. Mi csak időnként, kiegészítésként eszünk tápot. Ha kell, bedobom a mikróba 10 másodpercre, és kész. Az pont se nem hideg, se nem meleg. Azt is javasolták nekem, hogy ne túl melegen itassam, mert ha később elhűl majd kaja, egyebek, nem fogja megenni. Nem tudom, igaz-e, mindenesetre nálunk ez az éppenhogy-langyos hőmérséklet bejött, de tuti nem 50fokos!
2009. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej sem 50 fokos. Én langyin adom, a tejem is az volt, nem pedig meleg:) olyan kellemes meleg az üveg, ha megfogom. Pl 180 ml babavizet a mikróban 25 mp-re teszem be, bele a 6 kanál por, összerázom és már nyeli is.
2009. jún. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én belekóstolok:)

Mikróban cumisüvegben a vizet 20 másodpercig melegítem, majd megy bele a por, összerázom, s letekerem a tetejét, s belekóstolok, ha meleg, akkor egy kis hidegvizes tálkába állítom pár percre.

2009. jún. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy en gondolom rosszul, de szerintem nem az volt a kerdes, hogy konkretan a kesz tapszer homersekletet hogyan kell ellenorizni, mielott megkapja a baba, hanem az, hogy mielott a meleg vizhez hozzaadja a port, annak a homersekletet hogyan kell ellenorizni. Legalabbis a kerdes alatti magyarazat errol szol.

A kesz tapszernek nem is szabadna otven fokosnak lennie...

A valasz az en altalam ertelmezett verziora: en csak siman az uveget szoktam megtapogatni, amikor mar benne van a tapszer nelkuli melegviz. Azt azert erzem, hogy melegebb-e, mint akkor szokott lenni, amikor mar a babanak adom es azt is erzem, hogy mar nem forro, hiszen nem egeti az uvegen at a tenyerem. Nem fokra pontos persze ez, de szerintem azert altalaban beletalalok.

Onnan lehet meg eszrevenni, hogy kb jo volt az alapviz homerseklete, hogy nagyobb mennyisegnel amikor mondjuk az 50 fokos 210 ml-nyi vizbe belerakok 7 kanal tapszert, akkor az kb epp eheto homersekleture huti le a vizet es mehet is a babanak.

2009. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen a helyes értelmezést. Azért a többi választ is köszönöm.
2009. jún. 23. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!