Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor. Én az szűrtem le, hogy...

Akkor. Én az szűrtem le, hogy mégsem mindegy! Úgyhogy nem igaz, hogy mindegy a neme csak egészséges legyen! Akkor miért mondjuk ezt? Így illik?

Figyelt kérdés

Nekem nem volt mindegy.Lányt szerettem volna.De így,hogy fiú így is imádom!!!


Vagy így rosszul hangzik???


2009. jún. 22. 19:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

En meg ugy veszem eszre, hogy elso szulottnel altalaban tenyleg mindegy, masodiknal vannak inkabb kivansagok ellenkezo nemu gyerekre. Legalabbis a kornyezetemben most ot masodik baba szuletik (en is most vagyok terhes, de meg csak az elejen tartok) es most mar vannak kivansagok. Ha fiu az elso, akkor lanyt szeretnenek, ha lany az elso, akkor fiut. A sors fintora, hogy az otbol negynel eddig nem jott ossze, ket fius/ket lanyos csaladok lesznek, ha nem csalnak az uh-k. Mi meg nem tudjuk.

Hogy mit szeretnenk? En meg mindig tartom a velemenyt, amit az elsonel is tartottam, hogy nekem teljesen mindegy. Fiunk van, de ha fiu lenne a masodik, akkor nagyon boldog lennek, hiszen kapnek egy hasonlo kis csodat, mint a fiam. Ha lany lenne, akkor azert orulnek, mert lesz egy lanyom is. Raadasul van egy-egy nekunk nagyon tetszo fiu es lany nevunk, alig varom, hogy hasznalhassuk valamelyiket, annyira jol hangzanak, szoval szivem szerint most a nevek alapjan annak orulnek a legjobban, ha jonne egy lany es egy fiu is. :-D

Ahogy eszre vettem a ferjem szive inkabb kicsit a lany fele huz, legalabbis elsore mindig lanykent emlegeti a pocaklakot, majd par masodperc mulva korrigal, hogy "vagy kisfiam".

Egyebkent az egyik baratnom annyira gorcsosen lanyt akart, hogy az mar nem volt szimpatikus. Mar evekkel babavallalas elott kijelentette, hogy neki csak lanya lehet, neve is volt. O fiut nem szulhet. Terhes volt, amikor en szultem es amikor meglatta a fiamat annyit mondott, hogy aranyos, de ha Isten szereti oket, akkor nekik lanyt ad, nem fiut. Mert a fiuval semmit nem lehet csinalni, meg csak oltoztetni sem. Es a fiuk idovel budosek.

Akkor ezt en mar tulzasnak, sertesnek, es primitivsegnek talaltam, ugyhogy volt egy rovid monologom es ha nem lett volna terhes, akkor elzavarom azon nyomban.

Utana kibekultunk, de nem mondom, hogy nem volt egy nagy elegedettseg a lelkemben, amikor 4D-s uh utan felhivott, hogy: "Fiam lesz." Allitolag utana ket hetig bogott, annyira rosszul esett neki, hogy fia lesz.

Most mar megszuletett es egesz maskepp latja a dolgokat.

2009. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem sem mindegy:)!

Az első babámnak annyira kislányt szerettem volna,hogy amikor megtudtam a nemét az egyik ultrahangon,sírva jöttem ki,mindenki azt hitte,hogy beteg a baba.Nagyon nehezen törődtem bele.

Azt még hozzá kell tennem,hogy a bizonyos UH előtt egy hónappal már szinte mindent megvettem a babának kék színben, /ágynemű,hordozó,babakocsi/,gondolom azért legbelül éreztem,hogy fiú,de erősebb volt a vágy.


Természetesen a 2. babám is kisfiú:)!


Általában minden nőben már kislány korban van egy kép a majdani családjáról,én el sem tudtam volna képzelni,hogy fiam lesz,aztán tessék kettő is lett:).

Ezek után már el sem tudnám képzelni,hogy ,mit kezdenék egy kislánnyal:)!

2009. jún. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!