Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 1,5 éves korig nem adható...

Ha 1,5 éves korig nem adható eper és áfonya, akkor miért árulják a bébiétel gyártó cégek 4 és 6 hónapos kortól? Ti szoktátok adni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 28. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Mert a gyártás során úgy állítják elő, hogy adható legyen. Az apró magvak allergizálnak, gyártás során azokat eltávolítják és a babák számára fogyaszthatóvá teszik.
2012. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Így van, elvileg a kis szőrős magvakat eltávolítják és így nem allergizál. De én nem hiszem el hogy olyan körültekintően le tudják gyártani hogy egyetlen egy magocska se kerülne bele. Én üvegesben is csak azt adtam, amit már "ehetett" és már kóstoltattam előtte, és megette. De ez sem garancia, hogy akkor az üvegesből is megeszi ua., az nem anya főztje :P.
2012. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Én adtam rendes epret is és málnát is 10 hónaposan. Először csak kicsit, nem ütötte ki, így adtam neki többet. Azóta sincs tőle semmi baja.
2012. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Nekem 1 éves kortól lehet adni már mindent!
2012. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Én is megvettem a fiamnak a 4 hótól már adható málnás tejberizspépet, gondolván, hogy majd imádja a málnás izt, mint az apja. Az első doboznál nem észleltem semmi különöset, viszont a második mintha hajtotta volna. Normálisan napi 1x kakilt, de miután megette a tejberizspépet, óránként cseréltem pelust.

Nna, ennyit a nagycégek "hűdekiszednekmindenallergizáló dolgot/magok"-ról.. A doboz nagyrészét egyébként végül a férjemmel ettük meg nasiként, tejszinhabbal.. Nekünk jó volt.. :))

2012. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi!!!! A malnas pepet mar regi eszi... Erre nem is gondoltam, hogy allergizalna. Afonyat is adtam, de semmi nem volt. Akkor az epreset megkostoltatom vele...
2012. ápr. 30. 00:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!