Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet a kisbabáknak...

Miért nem lehet a kisbabáknak tv-t nézni? Mikortól lehet? Miért?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 3 hós, de folyton a tv felé fordulna, ha hagynám, nagyon érdekli. De mondta a barátnőm, hogy 1,5éves korukig nem ajánlott nekik a tv, mert károsíthatja a szemüket. :-( Tényleg? Ti hallotatok erről vmit?
2009. jún. 22. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én erről nem hallottam. A kisfiam is 3 hós, ő is álandóan a tv-t lesné. Reggel mikor felkel, reggelizik és szoktam engedni neki, hogy az ágyból nézze egy kicsit.
2009. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk felnöttekét is kàrositja,de az én babàm is nézi,4 honapos...

Hiàba elforditom a fejét,ö akkor is visszafordul.

Persze 4 méteres tàvolsàg legalàbb van.

Ahhoz hogy ne nézze,egésznap egy üres szobàban kellene lennem vele,de azt nem tehetem meg,hisz a nappaliban vagyok,ott vasalok,ott vannak a vendégek,itt ülök,a gyerek is itt van.

A legjobb ha nem nézné,de ha 5 perceket elbobiskol a szineken,az szerintem nem a vilàg vége.

HA Tudod azért ellözd meg!

2009. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálunk van bebe tv, a fiam hónapok óta imádja! Most 6hós és akkorákat tud röhögni rajta, hogy engem is elkap a röhögés. Én délelőtt is meg délután is be szoktam neki kapcsolni ezt az adót. Nem közelről nézi úgyhogy nem hiszem hogy baj lenne. (ráadásul LCD tv, tehát nem vibrál)
2009. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is nézi,már utána akartam nézni a neten,mert olyasmit hallottam, hogy gyorsan váltakozó képkockákat az agyuk másképp fogja fel,ez árthat az idegrendszerüknek,és epilepsziás rohamokat okozhat.Elég meredek, most utána is nézek, ha találok valamit majd linkelek!
2009. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy a pici agyuk máshogy reagál a villogó képekre.
2009. jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az nem mindegy h mit néz mert ugye a kis agyuk nem tudja feldolgozni amit lát.. nálunk a minimax a gyerő,de csak 1-2 mese,vagy a mezzo mert imádja a zenét
2009. jún. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
A legjobb lenne, ha a családanyák leszoknának arról, hogy vasalás, főzés stb közben megy a tévé. Lehet klasszikus zenét hallgatni meg a gyerekhez beszélni, az fejleszti. Nem kell minden tevékenységhez hogy a telefonos játék meg a mónikasó menjen a háttérben. Nem értem ezt a "háttérben megy a tévé" szokást.
2009. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bebe tv az megy nálunk is,nincsenek hirtelen képváltások,szerintem azt pont ilyen piciknek találták ki!

Na jó néha megnézi a Barátok közt is : )

5 hós

2009. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

15:28-as vagyok.

Semmit sem találtam erről az epilepsziás dologról.Szerintem, félre értettem valamit,mikor erről beszélgettem valakivel.

Olyan orvosi nyilatkozatokat találtam,ahol,arról beszélnek, hogy a tartalma miatt káros,nem pedig a szemidegekre.Meg ha rászokik akkor túlsúlyos lesz.Meg erőszakos,meg gyilkos és még sorolhatnám.

Hát, nem tudom.Nem szoktam csak pár percig hagyni hogy nézze,szerintem ezen nem is változtatok.

Tehát a tartalom a lényeg.Akkor a Süsü,a Vuk,a Mézga család és társaik mehetnek dvd-én:)

2009. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!