Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól engedted babádat...

Mikortól engedted babádat tv-t nézni?

Figyelt kérdés

Az én fiam nagyon szereti pedig tudom h még nagyon kicsi hozzá.

De annyit gügyörészik meg kacag h néha max félórát nézheti.


2011. nov. 22. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez a nem engedem a gyerekem tévét nézni 2 éves koráig egy b@szott nagy mai hülye divat sok beteges anyukánál!!!!Én az elejétől fogva engedem hogy nézzék ők is imádják főleg a reklámoknál ahol épp állnak ott földbe gyökeredzik a lábuk és ha vége a reklámnak onnastól totyognak csak tovább:))amit nagyon imádnak ahol gyerekek beszélnek a reklámban vagy énekelnek pl:protexin-se reklámban egy kicsi énekel a végén!!Imádják a zenéket csak úgy ugrálnak rájuk meg együtt is táncolunk és fülig ér a szájuk közben..egyszóval ilyentől nem szabad megvonni a gyermeket!!!!:))
2011. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk egész nap megy a TV. Nem szerettem kukán ülni. Így volt hogy leragadt 1-2 reklámnál és megy tovább. Most már 2,5 éves, 2 éves korától bölcsis. DE első perctől kezdve ment a TV míg itthon voltam vele. Ettől függetlenül nem ül a TV előtt egész nap. Egyébként a JIM-Jam megy egész nap ha itthon vagyunk. DE ha összeszámolnám összesen 2-3 óra hosszat nézi. Közben játszunk, beszélgetünk.
2011. nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Első 3hétben még nem ment a tv,utána viszont igen.1-1 mesét megnéz rajta,de különösebben nem köti le.
2011. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Nälunk is mindig szol a tv ha vmi tetszik neki nezi egy kicsit aztän toväbb megy!Ha nem tetszik neki ami megy akkor ätkapcsol vgy ha epp olyanja van akkor ki kapcsolja es mondja hogy most senki nem nezhet tv-t ha en esetleg vissza kapcsolom akkor oda megy a tv-hez es kinyomja ott aztän kijelenti hogy ö megmondta most senki nem nezhet tv-t!Olyan cuki!2,5eves!
2011. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
2 éves korától néz TV-t. Igazából előtte is nézhette volna, de nem is érdekelte, szándékosan meg nem akartam rászoktatni, örülök, hogy így alakult.
2011. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk kezdettől fogva ment a TV, mert nekem szükségem volt ennyi "társaságra". Kb. 10 hónapos koráig nem érdekelte, onnantól a reklámok, és a TV Shop a kedvence. Reggeli közben a Kacsameséket nézi, és amíg szól a főcím ő is "énekli". Az új kevdence a Vuk régi hagyományos változata. Nem nézi folyamatosan, de néha meg-megáll rajta. Egy csomó állathangot megtanultunk belőle.
2011. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó: Ja, és 1,5 éves.
2011. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Azt mondják, hogy nemcsak a látott tartalom rossz a gyereknek, hanem a tévében a képek villódzása is nagyon leterheli az idegrendszerüket, és ha 2-3 éves kora közt sokat néz tévét, később tanulászavaros lesz.

Ezt olvastam valahol.

Na, remélem ez nem igaz, mert sajnos az én gyerekeim sokat néznek tévét.

Az elsővel úgy voltam, hogy amíg ő játszott, addig bekapcsoltam magamnak. Persze csak olyat, amiben nem volt erőszak. Pl. Jóbarátok. Aztán a lányom egyszer csak elkezdte mondogatni, hogy Phoebe, Joey.

A férjem szoktatta rá őt a mesékre, amikor ő vigyázott rá. Mert a lányom kb. 1,5 éves korától órákig el tudja nézni. Irigylem azt, aki azt mondja, hogy nem köti le a gyerekét.

Gondoltam, na, majd a második gyereknek nem engedem. Aha, nézik együtt. Ha a nagy nincs itthon, akkor tolja a kezembe a távirányítót. Ő főleg a dalokat szereti és táncol rá. A mesék annyira nem kötik le. Most 2 éves.

Azért én figyelek rá, hogy mit néznek, csak erőszakmentes dolog mehet. Klasszikusan tévét mi nem nézünk, gyerek dvd-k vannak.

2011. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
elejétől megy a tévé a szobában. megfigyeltem hogy 3-4 hónapos volt mikor vigyorgott a Való világ zenéjére (tavaly ilyenkor). de nem volt nagy tévés. most 15 hónapos és ha esetleg jó zenét hal akkor nézi és táncol hozzá. reggel mikor felkel, teszem az ágyunkba, s mutatja hogy kapcsoljam be a tévét, azaz a mesét. amíg csinálom a tápszerét s amíg issza nézi a tévét.sosem tiltottam, sosem kapcsoltam ki. a lényeg ígyis az volt hogy legyen valami mellékhangos. korababa volt és ajánlották hogy mindig szóljon valami hiszen bent is megszokta a hangokat.
2011. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!