Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bútorok mellet járkálástól...

A bútorok mellet járkálástól mennyi idő múlva indult el a babátok önállóan?

Figyelt kérdés
A kisfiam múlt hét hétfőn felállt, másnap már járt bútorokba kapaszkodva (1-2 lépést, mára már megkerüli az asztalt). Vezetgetni nem fogjuk, a teljesen önálló járásra lennék kíváncsi.
2009. jún. 21. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
8 honaposan állt fel a fiam, 10 hos volt, mikor maga elindult. én sem sokat vezetgettem, hagytam gyakorolni és mászkálni, foleg csak a nagyszulok, ha itt voltak.
2009. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idős. Az enyém még nem volt 7 hónapos mikor kapaszkodva ment, aztán 9 hónaposn indult meg egyedül. De ha a tiéd már 1 év körüli akkor 1-2 hét és menni fog szerintem. Bár ez is gyerek függő.
2009. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jövő héten lesz 11 hónapos. Most nagyon beindult, hónapokig csak kúszott, a mászást kihagyta, aztán egyszer csak négykézlábra állt, másnap feltérdelt, harmadnap felállt, és a következő nap már el is kezdett totyogni kapaszkodva. Ez így most nagyon látványos és gyors, de a mászás miatt már járunk gyógytornára, azért azt nem ártana, ha csinálná.
2009. jún. 21. 22:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Mint a tied, az én lányom sem mászott!! Abszolút nem! Megtanult kúszni, és onnantól úgy közlekedett, amíg fel nem állt és el nem indult. Semmi, ismétlem semmi baja nincs, mára már két éves, rohangál eszeveszett, lépcsőn szalad, trappog, ugrál, minden "jót" csinál. Értelmes, okos kislány, szavakat mond, összeköt, firkálgat, öltözik, vetkőzik, fürdik, fogat mos, mindent csinál, amit ennyi idősen kell. Egymaga 11. hónapját betöltve indult el. Nem hiszem hogy ez késő lenne, ez az átlagba tartozik.

Szerintem ne aggódj annyira a mászás miatt.

2009. jún. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányom 8 hósan állt fel először, és 9 hósan kezdett szekrényezni. Most 1 éves mult, épp előbb tette meg egyedüli önálló első pár lépését.

Vezetve nagyon szépen megy, ha hívjuk, egyedül is átsétlálja a szobát hozzám, és egyre ügyesebb, egyre önállóbb.

De ez nagyon egyéni. A szomszéd kisfiú már 16 hónapos, és nem hajlandó egy lépést sem tenni kézfogás nélkül.

2009. jún. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!