Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok le a...

Hogyan szoktattátok le a babátokat a pólyáról?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miben altatjátok?Az én kislányom már 3 hónapos és eddig pólyában aludt egyszer próbálkoztunk ágyneműben altatni,de feladtuk.Ma este ismét próbáljuk,de igen nyugtalanul alszik,pedig amúgy elég jó alvó,ha este leteszem,nem nagyon kel fel 4-5-ig,de olyan is van,hogy reggel 8-ig alszik.Tessék megint nyöszörög:-(Mit tegyek,,már le kellene szokni a pólyáról...
2009. jún. 21. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek egyáltalán nem voltak pólyában - de ez nem segit neked.

Amit tudnék javasolni, hogy egy könnyü takaróba lazán csavard bele (hogy mozgatni tudja kezét-lábát), de körbe legyen véve ugy, hogy érezze. Hallottam, hogy sok baba igy nyugodtabban alszik.

2009. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hálózsákot nem probáltad még?a mi babánk nagyon szereti és abbol se tud kitakarozni
2009. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most hálózsákba raktam,és megpróbáltam oldalt körbebástyázni a takaróval,mintha pólya lenne,de asszem így is kemény éjszaka elé nézünk...:-(
2009. jún. 21. 21:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy le kell-e szoktatni a babádat, annyit tudok, hogy a sógornőm, a lányát 10 hónapos koráig abban altatta. Most 2 éves a kiscsaj és semmiféle problémája nem származott belőle, a mai napig hálózsákban alszik. Ha neki így kényelmes akkor nem hiszem, hogy baj lenne ha még abban alszik. :)

2009. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nyugtalan a sima ágyneműtől, mert megszokta hogy mindig körülöleli valami! Ezt valahol olvastam, hogy a nyugtalanul alvó babáknak a pólyát javasolták, hiszen ő az anyaméhben is "szorosan" körbe volt véve és ez nyugtatja meg idekint is!

Az én kisfiam ez elején hálózsákban aludt, most már simán betakarom a paplanjával!

Próbálj mellé tenni egy plédet összecsavarva, úgy hogy hozzá érjen, hogy érezzen maga mellett valamit! Ezt azért írom, mert egy barátnőm kisfiánál is ez volt a szitu, és neki ez jött be!

2009. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 21.51-es vagyok!

Egyre gondoltunk! :)

2009. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
az én fiamnak sem jott be az ágynemu, már elmult egyéves, amikor végre megturte magán. de a legjobban a plédet szereti, kezdettol fogva. puha, konnyen tud vele forogni, és mégis takarva van. Gyurogeti a sarkát a kis kezével, ez megnyugtatja. Gyakran maga alá gyuri, és belekapaszkodik, ilyenkor terítek rá egy másikat is.
2009. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha abban alszik jól, hagyd abban, ha még belefér :) Szerintem nincs olyan, hogy "le kellene szokni" róla, mindenhol javasolják, hogy jól bugyoláljuk be a babát, ha sirós, és ez megnyugtatja. Nem mindegy, hogy hálózsákba vagy pólyába van bebugyolálva?? Aztán úgyis jár majd a keze lába, szerintem egy idő után el fogja kezdeni zavarni. Illetve lehet, hogy fázik pólya nélkül, mert megszokta a bebugyolálást, esetleg próbáld meg melegebben szorosabban felöltöztetni éjszakára.
2009. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se gond ha pólyában alszik. Majd leszokik magától ha akar. Legalább nem mászik el az ágyban és nem üti meg magát (mint az enyém).
2009. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én 2 hetes kora óta nem hsználom. simán átállt. én azt javaslom takaróval tekerd körbe pár napig, aztán fokozatosan vezesd be a hálózsákot. és ezt a nyár miatt mondom. szerintem baromi melege lesz pl. augusztusban bepólyázva.
2009. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!