Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy legyek így következetes?

Hogy legyek így következetes?

Figyelt kérdés
Ha valami olyat csinál a babám amit nem lenne szabad, akkor mikor rászólok komolyan nézek rá, nem mosolygok. A hangom is egy kicsit erélyesebbé válik, de még véletlenül sem kiabálok. De az én kis manóm erre elkezd pityeregni, sírni. Ha babusgatva megvigasztalom, akkor nem vagyok következetes. Ha sírni hagyom... na, azt aztán nem hagyom! Ne sírjon a kisbabám.
2009. jún. 21. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok csak nekem az a gondom hogy nagyon harap(nem cicizés közben)és nem tudom róla leszoktatni ha nagyon rászolok elkezd sírni ha babusgatom akkor soha nem fog róla leszokni ha meg hagyom sírni olyan szemrehányóan néz rám. Nem tudom én sem hogy mit tegyek.Kiváncsi vagyok neked mit válaszolnak mert én sem akarom sírni hagyni.

Egy 9 hós baba anyukája

2009. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig hagyd sírni,attól nem lesz semmi baja.Ha mindig megvígasztalod,soha nem vesz majd komolyan,és később egy elviselhetetlen gyerek lehet belőle.

Neki sem használsz,ha nem tanulja meg,hogy mit szabad,mit nem,de a saját dolgod is megnehezíted.

2009. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Az én lányom 15 hónapos, mostanában kezdi bontogatni a szárnyait...hááát, nem egyszerű! Én ha valami rosszat tesz a lányom, akkor a tett súlyától függően szídom le, illetve mondom, hogy nem szabad, és próbálom elterelni mással a figyelmét. Szerintem ilyen koran még felesleges büntetni.
2009. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem is kell sírni hagyni. magyarázd el neki szépen, nyugodt hangon, h mit szabad és mit nem. és amit tett, az miért rossz. gondolom a te babádnak ilyen a kis lelkivilága.
2009. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eszembe sem jutott büntetni! Csak nem tudom mit tegyek. Sírni nem hagyom, ha nem muszáj.
2009. jún. 21. 21:45
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak annyit mondok neki, hogy jujjjujjj, nem szabad, nem,nem. Ettől már képes pityeregni. Nem rendszeres, de előfordul.
2009. jún. 21. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Lánykám 9,5 hónapos, már megérti, hogy "nem szabad", rögtön vérig sértődik, legörbül a szája, elkezd teli torokból sírni, én ilyenkor felveszem megvigasztalom, ezzel sztem semmi rosszat nem csinálok, és mikor már nem sír elmagyarázom neki miért nem szabad és elterelem a figyelmét.

Nálunk ez vált be.

2009. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ez lemaradt.

Szerintem akkor nem lennél következetes, ha a tiltás és sírás után mégis megengednéd neki. Azzal, hogy megvigasztalod még maradhatsz következetes.

2009. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek.
2009. jún. 22. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!