Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Naponta fürdetitek a babátokat...

Naponta fürdetitek a babátokat, vagy néha kimarad egy-egy nap?

Figyelt kérdés
Azt olvastam egy csecsemős oldalon, hogy elég háromnaponta fürdetni a babákat, mert a bőrének ez lenne egészséges.De szerintem azért ez túlzás!Ti mit gondoltok erről?És ti hánynaponta fürdetitek?Nekem még a pocimban van a babám, de nemsokára megszületik, és filózok, hogy akkor most mi a jó neki, meg a bőrének.
2009. jún. 21. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is azért fürdetjük minden nap, mert estére annyira bekoszosodik. 5 hónaps lesz, tehát még nem tud úgy bepiszkolódni. De mindenképpen egy vízválasztó a nappal és este között. Pontosan tudja, hogy pancsi után jön a cickó, és utána alvás van. Szinte biztos vagyok benne, hogy fürdés nélkül nem tudnánk lerakni, hiányozna neki a mindennapi rutinból.
2009. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Szia!4 éves a fiam és eddig 1 alkalommal maradt ki a pancsi mert annyira mélyen elaludt,hogy nem sikerült felébreszteni!Lányom 2 éves,minden nap fürdik.A pocimban lévő baba is minden napos pancsis lesz!Magamból indulva ki én is szeretek tisztán lefeküdni!!!Tiszta pizsamába,tiszta ágyneműbe!A bőrük makulátlan!
2009. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Mi az első hónapokban kétnaponta fürdettük annál is inkább, mert sokszor bealudt és nagyon későn már nem akartunk fürdetni. Utána viszont már naponta fürdettük. A rendszeresség kialakulása miatt is és mert nagyon megszerette. Nem akartuk megvonni ettől az élménytől:). Ja és nekünk a "Naturland"-os fürdetőkenőcs vált be, gyönyörű a bőre tőle, sosem volt gondunk vele.
2009. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, most ez a terendi, hogy 2 naponta fürdessük a babát a bőre miatt.

Hát nem tudom, de én is minden nap fürdök, néha többször is, főleg melegben. ÉS hidd el, a babádnak is jól esik!

Nem beszélve arról, hogy hogy alakul a napi rutin, alvás, ha nem fürdeted meg minden nap...

Azért azt hiszem, a többség a napi fürdetés mellett szavaz, én mindneképp!

2009. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk gyakran előfordul, hogy a pici (három és fél hónapos) nem fürdik. Már előfordult olyan is, hogy két nap kimaradt. Ennek az az oka, hogy van egy kicsi is (16 és fél hónapos), és sajnos nem mindig sikerül összehozni a fürcsit. Ami a bőrét illeti, a kicsinek kellett testápolót használnom, de a picinek már nem. Nem tudom, hogy ez a kevesebb fürcsi miatt van-e. Egyébként a pici is imádja a vizet, ezért igyekszem őt is mindig megfürdetni, de nem azért mert annyira koszos lenne. Most nyáron azért is igyekszem minél kevesebbet kihagyni, mert biztos, hogy a komfortérzetét javítja, ha felfrissülhet egy kis víztől. Ha kimarad a fürcsi, akkor azért egy nedves kendővel áttörölgetem, főleg a hajlatokat. Szerintem függ a baba bőrétől, hogy szárítja-e a víz, mert biztos van olyan baba, akinek meg sem kottyan, akármennyit is fürdik, és van olyan, akinek kiszárad a bőre. Majd Te is meg fogod tapasztalni, hogy a Te babád milyen lesz. Ugyanakkor nem kell pánikba esned akkor sem, ha valamiért egy-egy fürcsi kimarad. Az én pici babám legalábbis ugyanúgy el tud aludni este, mintha lett volna fürcsi.
2009. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
minden nap kell fürdetni a babát,én eddig egy napot sem hagytam ki,és nem is fogok!Én is minden nap tusolok,télen-nyáron,utóbbinál van amikor 3x is!
2009. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 13 hósak vagyunk, és minden este fél 9 kor fürdünk. Mondjuk mostmár állandóan megy,néha mászik, estére úgy néz ki mint egy kis ördög. Én elejétől kezdve minden este fürdettem (naturlandos fürdetőkrémmel), és gyönyörű a bőre. Még idáig egyetlen este sem maradt ki. Itt lehet elkezdeni a rendszerességre való szoktatást.
2009. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a múltkor kimaradt, mert az egész napos nyűgösködés és nem alvás után 4 óra környékén aludt el végre. 7-kor szoktuk fürdetni, de így persze nem keltettem fel. Az én kisfiamnak enyhén ekcémás a bőre, ezért a védőnő azt javasolta, hogy ne fürdessük minden nap, hogy ne száradjon jobban ki. Erre a bőrgyógyász kiakadt, hogy igenis naponta fürdetni kell és utána alaposan bekenni gyógyszertári testápolóval, hogy mindig hidratált legyen a bőre. Hiszen már ezek a pici babák is izzadnak, pláne az ilyen nagy melegekben.
2009. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
5 éves a nagyobb lányunk, a kicsi pedig 3 hetes. Általában naponta fürdenek, de volt már olyan, hogy kimaradt. pl. valamelyik elaludt
2009. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 11 hónapos. Minden nap fürdetem. Egyrészt, a napi rendszeresség miatt. Elvileg a babák szeretik, ha tudják mi után mi jön. Meg hát a popsitörlővel a popsit sem lehet teljesen megtisztítani....Jobb az ha pancsival is megvan tisztítva.
2009. jún. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!