Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes kislányunk 2 napja...

4 hetes kislányunk 2 napja nagyon furcsán viselkedik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tegnapi napot teljes egészében (össz-vissz 4 órát aludt napközben) átsírta, de nagyon keservesen, nem lehetett megvigasztalni, csak percekre. Majd este szépen elaludt. Ma délelőtt minden rendben, majd délután egyik percről a másikra felsírt megint olyan keservesen és csak nagy nehezen lehetett megvigasztalni. Az esti szopizásnál pedig nem volt hajlandó szopizni, bekapta a cicit és két szívás után keserves ordítás következett. Aztán letettem, mert elaludt, majd 5 perc múlva felébredt, megint cicire tettem (addigra kifejtem, de maradt még valamennyi benne) és akkor már szopizott és elaludt.

MItől vannak ezek a keserves sírások? Minden etetéskor kap espumisan cseppeket.


2009. jún. 20. 21:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mi is a frontra gyanakodunk, mert eddig nem volt ilyen probléma, azért nem gondolnám, hogy hasfájás.

Vagy lehet, hogy ilyen idős korában lesz hasfájós, úgy hogy eddig nem volt?

2009. jún. 20. 21:37
 12/16 anonim ***** válasza:
A miénk 2 hónapos korában volt hasfájós, és kb. egy hónapot tartott. Kicsit megőszültünk ez alatt az egy hónap alatt. Ha nem ölben ringattuk, akkor szélcsöveztük, lázmérőztük, espumisant és társait próbálgattuk. Hálistennek elmúlt. :)
2009. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kislányom 4 hónapos, és ennyi idő alatt már sikerült megfigyelnem, hogy ha hidegfront jön, előtte nap és aznap kikészül. Ő is keservesen felsír csak úgy, és nehéz megvigasztalni. Plusz, egész nap csak aludna, és el is alszik, ha beviszem az ágyába. Szóval ilyenkor kezelhetetlenül nyűgös. Tegnap délután kezdte, és ma egész nap tartott. Hidegfront jött ugyebár. Remélem holnapra elmúlik. Ami meg a hasfájást illeti, persze, az is lehet, anno Mi is Espumisan cseppeztünk, 2 hónapos koráig kb., és szerintem segített, legalábbis abban, hogy könnyebben kijött a felesleges levegő a gyomrából, vagy felfelé, vagy lefelé. Végülis, ha holnap, vagy holnapután már nem nyűglődik a babád, akkor lehet, hogy tényleg a front volt, és Ő is érzékeny rá. Én pl., ha meghallom az időjárás jelentésben, hogy hidegfront jön, akkor már előre készülök lelkileg, hogy bírjam a strapát. :-)
2009. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
22:24-es vagyok. Az jutott még eszembe, hogy lehet a babádnál most van az első jelentős fejlődési ugrás, enne többet is, mint amit szopizni tud, csak a Te szervezetednek szüksége van kb. 2 napra, hogy alkalmazkodjon a megnövekedett anyatej igényéhez. Nálunk az havonta megtörtént, és az első két hónap után rájöttem, hogy ez a baj, ha éppen nem hidegfront volt.... :-)) Lényeg, a lényeg, ez csak 1-2 nap, és rendeződik. Az viszont, hogy spriccel a tejed, meg folyik a babád szájából, az ne tévesszen meg, mert lehet, hogy spriccel, de ha megpróbálnál fejni, nem jönne sok. Szóval nem lenne elég. De ahogy írtam, ez rendeződik, és minden OK lesz. :-)
2009. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ilyen korán meg fog jönni neked. Mert akkor megváltozik előtte a tej íze, és sok baba nem szereti. Vagy nem ettél olyat ami átment az anyatejbe és annak az ízét nem szereti. Vigyázz a fűszerekkel és a gyümölcsökkel.
2009. jún. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Éjjel nem volt gond, reggel viszont megint alig akart enni, másfél óra alatt nyugodott meg. Megint azt csinálta, hogy a cicin is besírt, semmi nem volt jó neki, aztán egy kis idő múlva ismét megpróbáltam a cicit és akkor azon nyugodott meg, aztán bukott egyet.

Nem tudom eldönteni, hogy hasfájás vagy front???

Most Grape Water vizet adtunk neki.

2009. jún. 21. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!