Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több napig tartó magas láz?

Több napig tartó magas láz?

Figyelt kérdés

Kisfiam (2 múlt) 3. napja lázas (39 felett), amíg a gyógyszer hat addig jó, aztán megint fel. Dokinál voltunk, antibiotikum szurit kap. Ülőfürdőt próbáltuk, de nem nagyon használ. Valószínű torokgyuszi, de a doki sem tudta teljesen pontosan. Ilyen makacs ez a betegség vagy nem elég erős a gyógyszer vagy türelmetlen vagyok? Nem vagyok tapasztalatlan betegség terén, de még ilyen nem volt. Volt nálatok is hasonló? Esetleg vmi kiegészítő gyógymód?

Előre is köszi


2009. jún. 20. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
2 éves múlt, inkább próbáld meg feltenni a kérdést a ti korosztályotoknál (kisgyerekek) , mert itt a babásoknál nem biztos hogy tudnak segíteni, kevesebb a tapasztalat :(
2009. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm mesélte, hogy pár (3-4) napig lázas volt ok nélkül a kicsijük, majd hi--hopp elmúlt. A lázon kívül más gond nem volt egyébként. Ez volt az úgynevezett "3 napos láz" betegség náluk.
2009. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megerősítem az előző válaszolót, esélyes, hogy 3 napos láza van. A fiam, és a nővérem gyerekei is mind átestek rajta. 3 napig magas láz, majd a láz elmúlik, 4. naptól 3 napig pöttyös lesz. Apró kis piros kiütések, bár ez nem jön elő mindenkinél. Nem komoly betegség, csak a lázát kell csillapítani, illetve a pöttyökre adott a doktornénink mentolos hintőport viszketés ellen, de a fiamnak szerencsére nem viszketett.
2009. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy mononucleosis, vagy mirigyláz. Általában minden kisgyerek átesik ezen, kb. 3 napig tart, és semmi más tünet nincs. Na Én nem estem át ezen anno, hanem 25 évesen kapott el, és 3 hétig voltam lázas, megdagadt a májam, akkora lett a mandulám, hogy a nyálam nem tudtam lenyelni, megdagadt az orrnyálkahártyám, szóval levegőt sem kaptam, úgyhogy f...a volt.
2009. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. jún. 21. 08:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!