Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ötletek az esti altatáshoz?

Ötletek az esti altatáshoz?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
mit próbáltál eddig?
2009. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt a nappalira írtak néhányat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Lényeg, hogy mindig azonos legyen a rituálé, tudatosuljon benne, hogy akkor most itt a lazulás, pihenés ideje. Az esti altatás ugyanaz, csak előtte fürcsi, maszírozás..

2009. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős, de nekünk 3 hósan nagyon sírt mikor lefektettük, így mindig bevittük a mi ágyunkba letettem nem szoltunk hozzá (ha beszéltünk volna akkor felpörög és azt hiszi hogy játszani akarsz vele) csak simogattuk vagy csak simán el volt egyedül, akkor egyáltalán nem sírt, gögicsélt és simán elaludt, akkor bevittem a szobájába és aludt reggelig, előtte meg mit le szenvettem.
2009. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baba korától is függ.Kisfiamat 3 hónapos korában kezdtem tanítani(!) az egyedül el alváshoz.Ma elmúlt fél éves,és amikor este 7-kor kezdődik a fürdés,utána szopi,és alvás,de van amikor szopi nélkül,és akkor is szépen el alszik magától,és reggel 6-7-ig alszik.Én a felvesz/leteszt csináltam,ami nagyon is bevált,nekem pár nap és sikerült.A babák nem egyformák,ebben tisztában kell lenni.Attól is függ,hogy a Te babádnak milyen a természete.Ezt tudom javasolni,ha este fürdés után nem akar aludni,akkor kicsit "játssz" vele,de nagyon nyugodt játékot,pl olvass Neki,lássa a képeket a könyvben,ezt élvezik a babák,ha színes figurákat látnak,vagy halk baba zenét hallgassatok.De mindenképp tanítsd meg Őt az egyedül el alváshoz,ha eddig még nem tetted.Ha sír,akkor felveszed,de nyomban tedd is le amikor megnyugodott,ha utána is sír újra felveszed,majd leteszed.Ezzel a módszerrel tanulja meg,hogy egyedül is el kell aludni tudni.Remélem tudtam segíteni.Kitartónak kell lenned!!!És ne sajnáld,mert akkor soha nem fogja megtanulni.Nekem 4 napba telt mire tudta mit szeretnék! Sok sikert! :)
2009. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4hónapos a kislányom holnap tölti be ...eddig simán elaludt magától de kb. egy hónapja az esti lefekvésnél elkezd sírdogálni nem nagyon sír inkább nyögdicsél nem akar a kiságyba menni simogatom énekelek neki de azt hiszem rájött hogy fontosabb dolgok is vannak az alvásnál ha felveszem akkor nézeget és vigyorog...lehet azt próbálom hogy cicizés után játszok kicsit vele úgy veszem észre nem elég fáradt amikor a kiságyba rakom...van hogy 10perc és alszik de tegnap is 1órán át szaladgáltam be és felvettem letettem és így tovább köszi a válaszokat minden jó tanács jól jön
2009. jún. 21. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!