Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem mászik? Nem szeretné...

Miért nem mászik? Nem szeretném, ha kihagyná ezt a mozgásformát.

Figyelt kérdés
10 hónapos múlt a kisfiam, hónapok óta kúszik, már felállt, oldalazva lépeget bútorokba kapaszkodva, egyébként nagyon sokat van négykézláb, hintázik előre-hátra, de mászva nem akar elindulni. Mik a tapasztalatok, lehet ebből még mászás?
2009. jún. 20. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
a válaszokra én is kiváncsi lennék. az én fiam 9 hónapos, ő sem mászik, viszont a kiságyában ülésből állandóan feláll, és vigyorogva rugózik.
2009. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam napra pontosan 9 hónapos volt mikor elkezdett mászni. Addig semmit nem csinált csak kúszott, de azt is későn kezdte. 1 órára rá hogy elkezdett mászni rájött hogy ha oldalra dobja a popóját akkor fel tud ülni. Másnap az ágyba kapaszkodva felállt.

Tehát ő végülis előbb mászott mint állt, de most 18 hónapos és még mindig van hogy séta helyett inkább mászik (pedig már szaladni is tud).

Szerintem még elkezdhet mászni! Próbáld olyan helyen csalogatni valamivel ahol nem tud semmibe megkapaszkodni hogy felálljon. :)

2009. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor hasra dobja magát és kúszik:(
2009. jún. 20. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Elkezd mászni is, az enyém is ezt csinálta!

1 hét múlva lesz 12 hónapos.

Majd rájön a technikájára.

Az enyém elindult, mégis, ha nem érzi biztonságban magát, akkor legugol és előredől majd mászva megy tovább.

2009. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szépen rá fog jönni hogyan kell és hogy ez sokkal izgisebb és gyorsabb mint a kúszás :)

A legfontosabb, hogy ne ültesd őt, mert az a mászás ellen hat és ne vezesd kézenfogva, bár ezt gondolom nem teszed.

2009. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia)

az én fiam pont 9 honapos volt, amikor mászni kezdett, de úgy, hogy én jelét sem láttam, hogy készulne rá, szinte egyik naprol a másikra! ekkor már 1 honapja állt és tipegett az ulogarnitura mellett.

minden baba más, még meglephet ne aggodj!

2009. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!