Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire való az éjszakai ügyelet,...

Mire való az éjszakai ügyelet, ha semmit nem mondanak?

Figyelt kérdés

Az éjjel iszonyúan megtaknyosodott a picurkám, annyira, hogy arra ébredtem, hogy fuldokol a kiságyban.

Az orra bedugult, az az egész "cucc" a torkára folyt, amitől fuldokolni kezdett.

Előkaptam a porszívót, kiszívtam az orrát, de alig jött valami, továbbra is sírt, és kapkodta a levegőt a kis száján, de nehezen ment a levegővétel.

Rohanás az ügyeletre, ott közölték, hogy SEMMIT nem tudnak adni, vegyek a patikában recept nélkül kapható sósvizes orrcseppet, és ha KÉT-HÁROM napon belül nem javul a pici állapota, vigyem a saját orvosához.


Mellesleg a torkát is megnézte, és hólyagocskák vannak neki ott meg, az is be van gyulladva.


Akkor minek van a gyermekorvosi ügyelet, ha nem segítenek?

Ma felhívtam a saját orvosunkat, mindjárt mondta, hogy mivel, hogyan tudok segíteni a manón, recept nélkül kapható dolgokat javasolt, és hogy hétfőn vigyem be hozzá.


Teljesen ki vagyok akadva az ügyeletre!

Biztos túllihegem a dolgot, mert még SOHA nem volt beteg a gyerek, de én azt gondoltam, hogy ha baj van, akkor az ügyeletre kell vinni a gyereket, mert ott ORVOS várja.


2009. jún. 20. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lázas a baba tényleg nem tudnak mást csinálni.Nekem nem ügyeleten mondta ugyanezt a babaorvosunk.Szívni és cseppenteni.Erre nincs gyógyszer.
2009. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért a gyerekorvos annyit tudott segíteni, hogy adjak neki C-vitamin cseppet, vegyek Nasivin orrcseppet, és miután kiszívtam a baba orrát, azt használjam, mert az segíteni fog (valóban segít), és ha belázasodna, akkor adjak neki Nurofen szirupot.

Ezekből nálunk egyik sem volt eddig itthon, mert a Germicid kúpon kívül semmire nem volt szükségünk.

(persze ez az én felelőtlenségem, bánom is, hogy nem vettem pár gyerekdolgot a házipatikámba)


Ha az éjjel ezeket elmondják, akkor máris könnyebb lett volna ennek a picurnak az éjszakája.

Így átsírta, mert nem indult meg a hülye sósvizes marhaságtól a váladék az orrából.


Persze nem akarom feltétlenül telenyomni mindenfélével, de valahogy segítenem kell rajta, hogy kapjon levegőt, és nyugodtan tudjon aludni.

2009. jún. 20. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Ez felháborító!!!


Nálunk egyszer a köv. eset történt...

Lázas lett a kisfiam, másnap elvittük a gyerekdokihoz délelőtt. Piros volt a torka. Mondta, hogy nyugodjunk meg, magas láza nem lesz, ha meg igen, adjunk neki kúpot felváltva 2 félét. Ez napközben jól is működött, persze kiegészítettük hűtőfürdővel is.

DE estére nagyon felment a láza, hiába volt kúp, hűtőfürdő, semmi nem vitte le neki. Felhívtuk az ügyeletet, de közölték, hogy ők nem jönnek ki, semmit nem tudnak tenni. A gyereknek ekkorra már 40 fok fölé ment a láza és csak remegett. Bevittük a kórházba, ahonnan meg majdnem kidobtak, mondván hogy miért nincs beutalónk az ügyeletes orvostól... 3 napig feküdtünk a kórházba, bár a fura az volt, hogy másnap reggelre már hőemelkedése sem volt a fiamnak...

2009. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

No comment...

Ez magyarország...

2009. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak ügyeletben van ilyen.Barátnőm kislányát beutalták mltkor röntgentre és picit késtek a kórházból,erre azt mondták nekik h jöjjenek vissza holnap úgy sem sürgős,hiszen csak DR. XY utalta be)tudni kell h gyakran beutal mindenkit,jobb félni mint megijedni alapon)...szóval igen ez MO:D:(
2009. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jó volt kiírnom magamból a mérgemet.


Picurka alszik már, végre nyugodtan.


Esetleg, ha másnál is előfordulna ilyesmi, mármint orrdugulás (bár ne legyen így, mert nagyon szörnyű látni ahogy szenved), még tudom ajánlani a sós vízzel párásítást. (hidegpárásítónk eleve van itthon)

Nagyon bejött!

Komolyan.


Mióta beszéltem a gyerekorvosunkkal, és ezeket a dolgokat ajánlotta, azóta másfél-két órákat tud aludni a picurka orrdugulás nélkül.


Köszi, hogy meghallgattátok a kínomat!

2009. jún. 20. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!