Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pelust használ egy...

Mennyi pelust használ egy újszülött baba?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne mert első babánkat várjuk és fogalmam sincs mennyivel számolhatok.Szeretnék legalább 3-4 csomaggal venni a születésére kezdésnek de azt se tudom melyik méretből vegyem.Kalkulálni is szeretnék mennyi csomag fog kelleni 1 hónapra,azért is kell.Köszi a válaszokat.(Az is érdekelne melyik márka vált be,ill.ezek milyen kiszerelésbe kaphatóak.)
2009. jún. 20. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én minden etetés előtt tisztába tettem,és teszem még ma is babámat (most 3 hós),beleértve az éjszakákat is.Így 8 db pelust használ.Van néha,hogy 1-2 többet (ez kakitól függ).Ő 3500 gral született,és én a Huggies newborn pelust vettem (1-es,28 db,1000 Ft körül van).Ez 3-5 kg-ig van azt hiszem.Mi már a 2-est vesszük (56 db,2300 Ft körül van),és nekem ez nagyon bevált.Jó egészséget nektek!:-)

2009. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi pamperst használunk születésétől kezdve, nekünk az jött be legjobban. Előre viszont azt javaslom, ne nagyon vásárolj be. A kórházban fogsz kapni termékmintákat, így még ott ki tudod próbálni, hogy melyik válik be nektek legjobban. És majd apuka beszerzi, a megfelelőt mire hazamentek. Az első időkben napi 7-8 pelus simán elment egy nap. Olyan 2-3 nagy csomagot használtunk el az újszülött méretből. Elsőre tuti jó lesz nektek is az újszülött méret, de nem tudni, hogy milyen nagy lesz a babád ezért nem javaslom, hogy előre sok csomaggal vegyél ebből a méretből. Meg aztán amíg nem tudod, hogy melyik pelus válik be, amúgy sem érdemes.
2009. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A lányom az első hetekben minimum 8-10 pelust elhasznált naponta (de előfordult, hogy 12-t, meg olyan is, hogy csak 6-ot).

Nekünk is Huggies vált be legjobban.

Az 1-es méret 2-5 kg (átlagos újszülöttnek néhány hetes koráig jó, de ha ducibb/nagyobba baba akkor érdemes egyből a ketets mérettel kezdeni),.

A 2-es méret 3-6 kg, ezt mi kb 10.hétig használtuk ha jól rémlik( de pl a keresztfiam 3,5 hós koráig használta a 2-es méretet, mert ő meg picurka és elég kis súlyú volt).

3-as méretben már nem vált be a Huggies nekünk, váltottunk a lila tesco-ra.


Szerintem vegyetek 1-1 csomag 1 és 2 méretűt, így ki tudod próbálni hogy jó-e, és ha beválik, akkor apát elszalajtod utánpótlásért, legalább még hasznosabbnak érezheti magát :)

De lehet, hogy ajándékba is kaptok majd, legalábbis mi kaptunk több csomaggal is mindenfélét (így legalább ki tudtam próbálni több gyártó termékét is).

2009. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
liberó a legjobb nekünk de sok nevenincset is kipróbáltam azok is jók voltak pl bella happy és dm-es neünk sok 1-es kellett mert koraszülött volt de egy két csomi elég aztán majd még vesztek pampers nem volt jó kifolyt belőle minden 12 hetes
2009. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ja utsó vagyok napi 5-6 de éjszaka csak az elején tettem tisztába aztán kb 1 hónap után leálltam vele
2009. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ujszülöttnek átlag 6 pelenka kell, néha 8. Kevesebb nem valószínü, hogy elég.

Eleinte mindegy szinte, milyet veszel, mindegyikben kakis lesz a háta közepe is.

Nekem amúgy a libero vált be, mindig a legnagyobb, 84 dbos kiszerelést veszem.

Előre ne vegyél 3-4 csomagot, inkább csak 2 kisebb csomagot, mert ha nem vagy megelégedve vele, nem kell annyit kidobni, és könnyebben kipróbálhatsz másik márkát is.

Átlag 50 ft/db

2009. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Való igaz,az első időszakban nem annyira fontos a nedvszívás,mert gyakrabban teszi az ember tisztába.Szerintem ha étkezésenként tisztázod,akkor napi 6-8,de megmondom őszintén,én volt hogy kihagytam,mert nem volt benne sok.

Szüléskor kapsz babacsomagot abban van többféle pelus és igen ezt is írta már valaki,általában ajándékba is vesznek pelust a rokonok.

Mi az első két hóban nem is vettünk pelenkát :)

Márka: Libero,Huggies. Szerintem.

2009. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!