Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak úgy akar aludni a babám,...

Csak úgy akar aludni a babám, ha hozzá bújok, és érez engem, vagy ha karban van. Ez normális?

Figyelt kérdés

Tegnap én kérdeztelek titeket erről,sok választ kaptam,köszönöm is,de tegnap óta romlott a helyzet.

Mint oda beírtam,próbáltam sírni hagyni éjjel,de olyan keservesen zokog,hogy nem tudom úgy hagyni.Gyenge vagyok ? Nem egyszerűen sírdogál,zokog!!

A másik,hogy alig rakom le,vagy csak bent van az ágyában

,dúdolok neki,érzem hogy elaludt,arrébb lépek,és már felébred és sír.Ha magam mellé veszem,ami tudom nem jó,főleg hosszú távon,akkor is hozzá kell bújnom,fejem odadugnom hozzá,hogy érezzen úgy alszik.

Tényleg szeretném jól csinálni,de ez nagyon hehéz,hogy hagyjam sírni ha zokog,és ha nem is veszem ki,csak beszélek vagy simizem,mondom nem elég,kezdi újra.Van hogy 10 percre elalszik,de felébred,éjjel 2x elaludt egy órára.

Mindenfélét próbálok,de úgy látszik nagyon kellek neki,ill. nagyon fél ha nem érez maga mellett.

Nappal amúgy nagyon mosolygós,jókedvű,barátságos baba.


2009. jún. 20. 09:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

11:48-as vagyok.

Még valami: sírni hagyni nem szabad a babát. Ez megint egy vizsgált dolog, ha sírni hagyod, csak azt éred el, hogy nem bízik meg többé benned, hiszen hiába jelez, hogy baja van, nem segít neki senki. Tehát nem azért alszik el egyedül, és nem sír, mert "megtanult egyedül aludni", hanem azért, mert úgysem jön senki a hívására.

Mi, felnőttek is akkor sírunk, ha bajunk van. Csak éppen mi meg tudjuk mondani, mi az. Ki tudjuk magunkból beszélni a fájdalmunkat.

Az esti elalvásunk előtt pedig lazítunk: TV-zünk, olvasunk, megiszunk egy pohár bort, stb.

A babának nincsenek eszközei arra, hogy levezesse az egész napi feszültséget, ami érte, tőlünk vár segítséget. Nem tud egyedül elaludni, ez egy hosszú folyamat, élete első hónapjaiban ringatjuk, aztán énekelünk, mesélünk neki. Segítünk. És ez így van rendjén.

2009. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy időt szántatok rám.Hú,hát tényleg az a baj,hogy ami a fontos lenne,hogy külön kis zuga legyen éjjel,ahol nyugodtan tud pihenni,de hiába ha én meg nem vagyok elég erős.

Én sem akarom hogy sírjon,szörnyű hallgatni.Azt akarom hogy tudja bármikor számíthat rám.Itt vagyok.

2009. jún. 20. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!