Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak úgy akar aludni a babám,...

Csak úgy akar aludni a babám, ha hozzá bújok, és érez engem, vagy ha karban van. Ez normális?

Figyelt kérdés

Tegnap én kérdeztelek titeket erről,sok választ kaptam,köszönöm is,de tegnap óta romlott a helyzet.

Mint oda beírtam,próbáltam sírni hagyni éjjel,de olyan keservesen zokog,hogy nem tudom úgy hagyni.Gyenge vagyok ? Nem egyszerűen sírdogál,zokog!!

A másik,hogy alig rakom le,vagy csak bent van az ágyában

,dúdolok neki,érzem hogy elaludt,arrébb lépek,és már felébred és sír.Ha magam mellé veszem,ami tudom nem jó,főleg hosszú távon,akkor is hozzá kell bújnom,fejem odadugnom hozzá,hogy érezzen úgy alszik.

Tényleg szeretném jól csinálni,de ez nagyon hehéz,hogy hagyjam sírni ha zokog,és ha nem is veszem ki,csak beszélek vagy simizem,mondom nem elég,kezdi újra.Van hogy 10 percre elalszik,de felébred,éjjel 2x elaludt egy órára.

Mindenfélét próbálok,de úgy látszik nagyon kellek neki,ill. nagyon fél ha nem érez maga mellett.

Nappal amúgy nagyon mosolygós,jókedvű,barátságos baba.


2009. jún. 20. 09:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Van egy kanapéja a szobában,oda ketten tudnánk feküdni,így biztos aludna,de tudom ha azt elkezdem,többé nem teszem le az ágyába,mert ebnyit sem fog ott aludni.
2009. jún. 20. 09:15
 2/12 A kérdező kommentje:
2009. jún. 20. 09:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a tegnapi kérdésed,azt sem tudom, mennyi idős a babád.Én a fiammal alszom,most 4 hónapos,cicin alszik el,és ha nem vagyok ott mikor felébred akkor nagy zokogás van.

Sokan mondják,hogy ez nem jó,csak azt nem tudom,hogy miért nem?Vannak időszakok mikor anyásabbak a babák,ilyenkor nem szabad "leszoktató" eszközökhöz folyamodni,mert csak időben húzza el az ember az anyás időszakot.

Nálunk kényelmi okokból alakult így a helyzet,kb. 1 hónapja tart.Most már csak egyszer kel fel éjszaka, a korábbi 1,5 óra helyett.Elmúlik ez az időszak is.

Én élvezem,számomra nem terhelő.

Szerintem azt tedd,amit az ösztöneid diktálnak.

Lesz olyan amikor egy kis ölelésnek is örülni fogsz,mert már többre neki nem lesz szüksége:)

Ha most anyás,akkor hagyd,hogy biztonságban érezze magát.Biztos vagyok benne hogy elfog múlni ez a z időszak.

2009. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem olvastam tegnap, mennyi idős? Én nem hagynám sirni!! De ez nem azt jelenti, hogy szépen türelmesen nem lehet átszoktatni ágyba, de amiket csináltál amúgy, a simizés, lerakás, az jó!! Csak hát nem rögtön fogja megszokni, hiszen eddig veled aludt! Segithet még pluszba, ha berakod alá egy használt pólódat, hogy érezze az illatodat a kiságyban is, illetve nappal is rakd be a kiságyba például játszani, a kedvenc cuccaival, hogy szeressen ott lenni!! Sok sikert!
2009. jún. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

9:33-as vagyok.Most elolvastam a tegnapi kérdésed.

Apa is velünk alszik,szerencsénkre elég nagy az ágyunk.

Hát,én elég más véleményen vagyok,mit a legtöbben,ahogy olvastam.Tudom,hogy sokféle hozzá állás,orvosi magyarázat van.De én eddig, úgy éltem, hogy csak az ösztöneimre hallgattam,mindig azt figyeltem,hogy nekem és a családomnak mi a jó,az egészségemet is úgy őriztem meg,hogy mindig azt ettem ittam amit épp megkívántam,nem vagyok túlsúlyos,jó a közérzetem,és kb 5 évente egyszer ha megfázom egy kicsit.Ennyi.

A gyerekemet is így nevelem,arra figyelek,hogy mire van szüksége.Ha rám akkor engem kap,ha apára akkor őt.Szép, egészséges a babám,mindig jó kedvű,keveset sír,jól elvan magával is,nem kell állandó dajkálás neki.Amíg azt látom, hogy egészséges, mind lelkileg,mind fizikailag,nem változtatok semmin.

27 éves 4 hónapos fiú anyukája

2009. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az én Babóm 3 hós lesz,és éjszaka ha felkel,akkor odateszem magam mellé,mert képtelen másképp elaludni.Tudom,sokan ellenzik a szülőkkel alvást,de nagy az ágy,és ő csak így tud aludni.Napközben is csak úgy volt hajlandó elaludni,ha odabújtam mellé,és az orrom az orrához ért,ez már csak este van így.A másik szokása,amit még nem tudtam kiküszöbölni,hogy a tenyeremet az arcához kell tennem,ezt helyettesítem mostanában textilpelussal, és így legtöbb esetben bejön,ha nem nyűgös túlzottan.Szóval biztos van még a Te és az én babámon kívül is olyan kicsi,akiknek hasonló szokásaik vannak.
2009. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Olyan hamar felnőnek. Ha jó mindkettőtöknek, hogy összebújva aludtok el, akkor aludjatok úgy! Én irigyellek is, mert az enyém sose "igényelte" az összebújást, nekem hiányzott is.. :(( Szóval szerintem is nyugodtan aludjatok úgy! :)
2009. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

10,5 hós a lányom és mi is együtt alszunk a nagyágyban:) Eszem ágában sincs még kitenni a saját ágyába, majd ha nagyobb lesz és lesz "értelem" a kis fejében, akkor mehet a privát kis kuckójába... Én is együtt aludtam a szüleimmel, nem volt probléma a különválás! Persze nem vagyunk egyformák, van, akit zavar, ha a babája mellette van, de mi nem tartozunk közéjük.

Ne hagyd sírni a picidet, ez Neki és Nektek sem jó!!!

Ja, az én tündérem is kézben+ölben alvós baba volt, most jelenleg az ágy közepén alszik egyedül már másfél órája:)

2009. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

El kell dönteni mit akarsz. És ha eldöntötted, hogy ez így nem mehet tovább, akkor olvasd el, nekem mi vált be:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

És igen, sírni kell hagyni, és nem zokogni, üvölteni fog, fuldoklani, esetenként hányni is, de másképp nem tanulj a meg, hogy hogyan kell egyedül elaludni, és téged fog mindig igényelni, és ez csak egyre rosszabb lesz.

Én negyedóránként keltem hozzá, és cicizett, ringattam néha háromnegyed órán át, ez ment fél évig. Elég volt.

Azóta nyugodt éjjeleink vannak, szó nélkül elalszik este 9-kor és reggelig meg se nyikkan. Erre lenne szükséged? Cselekedj!

2009. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a pihenés mindkettőtöknek! Ha másképp nem megy, akkor vedd magad mellé, és aludjatok együtt. Attól pedig ne félj, hogy ez örök időkre így marad.

Nálunk az vált be, hogy a hálószobánkban van a babaágy, oda tesszük le aludni estére. Ha felébred, megitatjuk, és már alszik is tovább. Hajnali 3-ig a férjem kel (este fél 11, mire elalszik a babám), utána, kb. reggel 8-ig én kelek. Van, hogy a hajnal 4 órás szopizás után már nem teszem vissza a kiságyba, hanem együtt alszunk. Elférünk, nagy az ágy. Reggel pedig mosolyogva ébredünk :)

Most kezdte el nekem is a kisfiam, 11 hónaposan, hogy nappal csak úgy tud aludni, hogy átölelem, érzi, hogy vele vagyok. Használd ki te is ezt a napközbeni alvását, és pihenj, aludj a babáddal!

Nekem az a véleményem, hogy nagyon szüksége van Rád, és szeretné érezni, hogy megadod neki azt a szeretet, amit Tőled vár. Ez nagyon sokat segít neki a későbbi években, amit most kap útravalónak, azt egész hátralévő életében kamatoztatja. (Ezt én is így gondolom, de sok helyen olvastam is erről.)

2009. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!