Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elalszik a babátok az...

Ha elalszik a babátok az autóban nem szokott előre billenni a feje?

Figyelt kérdés
Barátnőm kislánya mindig alszik az autóban és szegénynek állandóan előrebillen a buksija, és aggódik. 10 hónapos, stabilan ül, a gyerekülés menetiránynak háttal van betéve a hátsó ülésre (nincs még 9 kg). Nagyon szépen tartja amúgy a fejét, és stabilan ül már kb. 3 hónapja.
2009. jún. 19. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Milyen gyerekülés az, amit menetiránynak háttal kell bekötni, és előrebillen a feje?

Mert ami 9 kg alatti, az szinte hordozó, tehát nem ül benne a baba, hanem inkább fekszik, akkor nem billenhet előre a feje.

Ha széke van, amiben ül, azt menetiránynak szembe kell bekötni, abban előrebillenhet. Nekünk ezért van dönthető, ha elalszik, megdöntöm, és nem billen előre a feje, csak oldalra max, de szépen igazgatja még álmában is.

2009. jún. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és amúgy lányom még most sincs 9 kg, csak 8,5 de már 3-4 hónapja azzal utazunk, és semmi baj. Ha már tud ülni, nyugodtan vegyetek neki ülést.
2009. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ülő helyzetben mindenkinek előrebillen a feje alvás közben.

Te nem jártál még így? Én rengetegszer, ha hosszú úton autóztunk, és elnyomott az álom, arra ébredtem, hogy le akarom bólintani a szélvédőt!

Persze, nem én vezettem! :)))

Ezért ne aggódj, ez nem "baj", csak kellemetlen.

2009. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyan az ülés ami 0-18 kg-ig használható, 9 kg-ig menetiránynak háttal, utána pedig szemben kell bekötni. Így egy kicsit azért döntve van. De így nem lesz baja egy nagyobb fékezésnél?
2009. jún. 19. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Olyan autósülést kell venni amit lehet kicsit állítani, nekünk is olyan van és abba nem billen előre a kis feje, mert valamennyire "fekszik" benne. Sajnos amiben csak ülni lehet, abba előre fog billenni neki :(

2009. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nincs rajta biztonsági öv? Azon kellene szorítani egy picit, hogy ne engedje nagyon előrebillenni a babát fékezéskor.
2009. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Öv van rajta, de attól még a kis nyaka, feje előrebillenhet. Legalábbis a barátnőm ettől fél.
2009. jún. 19. 19:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 hós a fiam és még csak 8 és fél kiló, de nekem már menetiránnyal szembe néz, így ha előrebillen a feje csak hátranyúlok és megigazítok a piros lámpánál mondjuk. Azért mert még nincs 9 kiló már szerintem nézhet előre. Mi a hordozó után 9-18 kg-ig használható ülést vettünk, ami 8 hótól használható, de mivel már 7 hósan kilógott a lába így abba kellett átteni, hiába nem volt még se a súlya se az életkora a kiirt szerint akkor is azt mondták a Brendonba (ott vettük), hogy nyugodtan használhatjuk, mert ezt a fajtát menetirányosan kell betenni.
2009. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire szigorúan venni a kiírást, már nézhet előre a baba, így jobb lesz neki és anyának is.
2009. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!