Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsoltok? Bövebben lent!

Mit tanácsoltok? Bövebben lent!

Figyelt kérdés
Segitsetek légyszíves teljesen tanácstalan vagyok , 13 hónapos a kislányom és kb. 2 hete kezdte el, saját magát pofozni ha valamire azt mondom h nem durr lekever magának egyet-kettöt mikor hogy, hiába mondom neki h nem szabad meg ciróka-maróka hidegen hagyja. Ezt viszont végig nézni nap mint nap hát nem bírom . Arról nem beszélve h miután lecsapott magának egypárat rám néz nagy szemekkel mintha én tettem volna és már legörbül a szája és sír is, én meg nem győzőm vigasztalni ! Jártatok már így mert nem tudom mi lenne a helyes hogyan szoktassam le erről a rossz viselkedésről? Köszi előre is
2009. jún. 18. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Verted valaha a babádat, amikor tiltottál neki valamit? Láthatott ilyet valahol? Akár más családoknál is? Akár láthatott valami ilyesmi filmet? Mennyit néz tévét? Mennyit foglalkozol vele? Mennyire szoktál ideges lenni?
2009. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Soha nem üttötem még meg és nem is áll szándékomban, tv hátha a lakásban vagyunk időnként megy de inkább hiradótól megy egyfolytában. Igazából amiket vissza kérdeztél nem is értem , rengeteget foglalkozom vele, sőt inkább elnapolok mindent és körülötte forog a világ, éppen ezért nem értem mi az ami kiváltotta benne ezt a viselkedési formát. Nem érzem magamat hibásnak a tenyerünkön hordozzuk mindennünk a bátyával együtt Pont ezért kérdeztem de választ nem adtál csak kérdés hegyeket. Pedig arra lenne szükségem nem magyarázkodásra mert nem történt drmmi rossz a babával amirre visszavezethető lenne.
2009. jún. 18. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem biztosna nem verte a babáját,és valószinü otthol sem lát ilyet!vagyis egy ilyen kicsi babán nincs mit verni...az én fiam 9hós,ö is néha pofozza magát,föleg evés közben!de nem azért mert megpofoztuk volna,vagy látna ilyet!van amikor én is kapok töle...
2009. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csinálja a fiam (14hós).Persze a különbség az,hogy ő poénosan fogja föl és nevet amikor rászólok, hogy nem szabad.Engem is zavar....
2009. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a távirányítóval csinálja csak.

Zörög benne az elem, vagy nem tudom mi tetszik neki,

fogja és hozzácsapkodja a homlokához.

Nem sír, sőt nevet rajta én meg kérdezem miért csinálod? Bibis lesz a fejed. Nem nevetek rajta, mert akkor annál inkább csinálná.

2009. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 1 éves és ha rászólok akkor a fejét veri a földbe, hiába mondom, hogy ne, ő csak csinálja. 2 hónapja meg a távirányítót verte folyamatosan a fejéhez, de arról 1q hónap alatt leszokott. szerintem erről is le fog. Úgy ahogy a kislányod is, most szerintem ilyenje van.
2009. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy rossz szokàs, mint mondjuk a kuki ráncigálàsa, állandó fogdosása , vagy egy nagyobb babànál egy csúnya szó àllandó ismètlèse, vagy a földhözcsapkodó hisztiműsor,stb. Mindig azt szokták mondani, hogy egyszerűen ne vedd észre, mintha semmit sem csinált volna, mosogass tovább, folytatsd amit csinàlsz, ne szólj rá, hogy ne csinálja, ha sirni kezd, fordulj felé és mosolyogva nyugodtan kèrdezd meg tőle, hogy mi történt, miért sir? Simitsd meg a buksit ès folytatsd amit csináltÁl. Ha nincs nézőközönsèg, le fog róla szokni. Vagy ha elkezdi, egyszerűen tereld el váratlanul egy játékkal a figyelmét.
2009. jún. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én 15 hónapos kislányom a fejét üti ilyenkor, és, ha rászólok, hogy símogassa, akkor elkezdi símogatni a buksiját, úgy veszem észre, hogy lassan leszokik róla. Szerintem is, ez valami általánosabb jelenség lehet. Nekünk is ő a szemünk fénye, és egyébként boldog, kiegyensúlyozott gyerek. Biztosan nem csináltál semmit rosszul. Ne félj, majd elmúlik.
2009. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek, azt hittem h csak én vagyok evvel a problémával. Sok erőt adtatok és jó tanácsokat megfogadom nem veszek tudomást róla és simikézem a kicsi okos fejét mert így szoktam neki mondogatni .

Boldog babázást mindenkinek

Nagyon köszi mindenkinek a gyors válaszokat

2009. jún. 18. 22:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!