Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor milyen cipőt is...

Most akkor milyen cipőt is kell venni először?

Figyelt kérdés

10 hós kislányom ügyesen araszol oldalazva, ha kapaszkodik valamiben és néha már magától kapaszkodás nélkül áll fel gugolásból, de persze amint észreveszi, vagy nekidől valaminek vagy fenékre huppan. Na, a lényeg, hogy mikor sétáltatjuk a kezét fogva, akkor a jobb lábfeje kicsit kifelé áll, olyan mintha a belső bokáját szeretné a földre tenni. Szóval kicsit bénácska a járása még. Tudom, hogy bizonyos fokig ez normális is.


Ugye ne is próbálkozzunk a puhatalpú cipővel hanem egyből a sarkánál megerősítettet adjuk a lábára még bent is hogy tartsa a lábfejét? Védőnőt sajna nem értem/érem el, gondoltam Ti tudtok segíteni. Dokihoz meg csak a jövő héten megyünk.


2009. jún. 18. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem tud magától járni,nem szabad sétáltatni.Kisbabának pedig,csak puha cipőt érdemes adni,mert a másik nehéz neki.
2009. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Mikor az én lányom tanult járni (még kapaszkodott v.fogni kellett a kezét) a doktornénink a Siesta (fogja a bokát) típusú szandit ajánlotta,és igen még bent a lakásban is.DE!!!Mivel koraszülött volt és nagyon pici súllyal született járnunk kellett az akkor még működő Svábhegyi fejlődésneurologiára és ott pedig azt mondta a főorvos,hogy mezítláb,mezítláb,mezítláb...sőt ilyen jó időben a fűvön is.Szóval okosabb én sem lettem,így hát kicsit szandiban,kicsit mezítláb,a lányom mindenhogy élvezte a totyogást:)és 14 hónaposan egyedül elindult,szépen,lábfej kicsit kifelé (ez ugye az egyensúlyozás miatt) nagy vigyorgás kíséretében:)
2009. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp mezítláb!

A Siesta cipő sem jó mindenkinek, ha lúdtalpra hajlamos, a miénk az, akkor a supy cipő kell neki, nincs benne az emelő, hanem ferde a tapla, ezzel erősíti a lábizomzatot. Jobban leírva itt van: supy.hu. Ezt is mérlegeld majd cipővásárláskor, h ne kelljen 2 fajta cipőt venni, mint nekünk:(

2009. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A siesta cipőnek ugyan az a feladata mint a musznak.A szieszta boltban mondták és onnat vidtük a mausz cipőt. 14-honapos.

A fiam siesztában járt és jár,ma az ortopédián bejelentették,hogy ludtalpas és a sarkával is baj van.Szerzett betegség,de mitöl?6 éves.

Diagnozisok:

Pes calcaneovalgus

Ludtalp(pes planus)szerzett

Izületi fájdalom.

Azért vidtük el mert sántit.Több siestát nem veszünk és a babának sem.

2009. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a Dr Leo-cipőt ajánlotta a doki hasonló boka lazaságra.
2009. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!