Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés óta/4hónapja! / székrek...

Szülés óta/4hónapja! / székrekedésem van? Mitől jönne rendbe?

Figyelt kérdés
Előtte soha nem volt ilyen bajom,mindennap edzek,2liter vizet iszom,joghurtot-gyümi-zöldséget is eszem,de nem merek mandarin-narancs...amibe jó sok rost van,mert faj a picim pocakja tőle.Mit ehetnék?Már próbáltam üres gyomorra meleg vizet inni/olyan mint egy beöntés/de nem segít.Kefírt lehet enni,nem lesz tőle később tejallergiás?Azért félek ennyire,mert a családban már van az allergiás kisgyerek.Koffeinmentes kávézni nem nagyon merek,szintén fáj a pocakja tőle.Még próbálom a szilvalekvárt,de más ötletem nincs!Ti mit csináltok ami jó erre????
2009. jún. 18. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is 4 hónapja szültem (már a 2. babát), nekem is rettenetes székrekedésem van. Borzasztó. Szilvalekvárt mindennap eszek pár kanállal, semmi eredménye:(.

A szoptatás miatt inkább nem próbálkozok székletjavító szerekkel. Kíváncsian várom a hozzászólásokat én is.

A tejtermékekkel fokozatosan próbálkozz.

2009. jún. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a picimnek volt székrekedése, emiatt ittam én kamilla teát (mert anyatejes) és ettől nekem is elmúlt a székrekedés, mondjuk én mindig is szenvedtem ezzel.
2009. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg próbáld ki a laevolac szirupot. Szerintem Neked lehet enni kefírt, viszont ha már a babád is elkezd enni, akkár nála kell majd vigyáznod a tejtermékkel, ha volt allergiás a családodban.

Próbálj még esetleg sok magvat enni. Van direkt sokmagos kenyér, rozsos, stb. egyik ismerősömnél ezek váltak be.

2009. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A legelső hozzászóló vagyok.

A kisbabádnak 1 éves kora előtt semmiképp ne adj tejterméket! Megterheli a szervezetét, főleg ha anyatejes. Az enyémet is kiütötte a túl korán adott joghurt. Fél évbe telt míg kitisztult a szervezetéből és elmúltak a kiütések.

2009. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia

ha konkretan neked vagy a parodnak vannak allergias tunetei(esetleg nagyszuloknek) akkor indokolt, hogy ne fogyasz tejet, de egyeb tejtermeket ehetsz(ezek feldolgozasi folyamaton esnek at), igy probalkozz nyugodtan kefirrel vagy egyeb savanyitott tejjel. ha nem kozvetlenul ti vagytok allergiasok napi egy csesze tejet megiscsak kiprobalnek(en is igy voltam es miota 1 csesze tejet iszom, megoldodott a nagyon kellemetlen helyzet). ha a fogyasztasa soran(vigyazat, mert nem azonnal!) a baban szaraz kiutesek jelennek meg, azonnal abba kell hagyni a fogyasztasat, de ennek nem sok az eselye ilyen kicsi merteku fogyasztas eseten. viszont az lenyeges, hogy a babad etrendjebe tej, tojas, eper stb a megfelelo idoben keruljon be, es ne hamarabb.

sok sikert, remelem segitettem, egy allergologus mami

2009. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Melegitettem langyosra 4 dl 109%-is paradicsomlevet, ezt huztam le èhgyomorra, majd fèl óra mulva jól bereggeliztem rá. Nekem ez hasznàlt.
2009. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanezzel küzdöttem én is míg nekem is ajánlották ezt a szert. Nature care por, szopi alatt is zsedhető. Kb 4-5 x ittam, nagyon jó volt, s utána nem kellett többet. Próbáld ki!


[link]

2009. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy gyógyszertárban kapható.
2009. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia! régen a plus-ban, most a sparban (spar termék)lehet kapni egy mézes-magos kekszet, kis kerek lapos, kis dobozban van. Én ezt ettem sokat, éjjel is, mert a szopiztatástól nagyon éhes is voltam. Ettől nekem teljesen rendbe jött a nagydolgom.
2009. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod a normaflort is. Ettől a picinek sem lesz baja, és a Te pocakodat is helyre teheti.
2009. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!