Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet agyrázkódása babámnak,...

Lehet agyrázkódása babámnak, ha kiesett a kocsiból?

Figyelt kérdés
Reggel sajnos hátrabillent a babakocsi, és 5 hós kislányom feje a parkettán landolt. Csak akkor sírt, utána máris megnyugodott az ölemben, mosolygott is, most alszik. Ha bármi elváltozás vagy baj lenne, pl agyrázkódás, akkor lenne valami tünete? Vagy vigyem dokihoz?
2009. jún. 18. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

ha aluszékonyabb, hányás van, vagy egyáltalán látsz rajta valami mást, ami nem megszokott tőle, akkor vidd el dokihoz! Figyeld, hogy most mennyit alszik, ha sokkal többet, mint szokott, és ébredés után sem az "igazi", akkor menjetek el dokihoz!

reméljük semmi baja nem lesz

2009. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hányás,szeme alatti bevérzés!Ezekre kell figyelni!Nyugodj meg!A 3. gyermekemet várom,már történt ilyesmi nálunk is párszor!Ha mégsem sikerül lenyugodnod akkor vidd el bátran dokihoz!Már csak a magad megnyugtatása miatt is!De hidd el sok mindent kibírnak a bbabák!
2009. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az agyrázkódás tudtommal mindig eszméletvesztéssel jár együtt. Azt szokták mondani, hogy jó jel:

1. ha rögtön sír utána

2. Nincs duzzanat, púp stb

3. Eszik, iszik, játszik stb Magyarul semmi szokatlan nincs a viselkedésében.


A legtöbb gyerek élete során legalább egyszer lesik valahonnan. Ahhoz, hogy baj legyen komoly erejű ütésnek kell érni a koponyát. A többségük minden gond nélkül veszi ezt a kalandot. A szülők aggodalma, ijedtsége szokott csak nagy lenni, de az esetek zömében teljesen alaptalanul.

2009. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!
2009. jún. 18. 09:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 7 hós kisfiam az ágyról esett le, mondjuk nem volt túl magas szerencsére. Ő is csak egy pillanatig sírt, aztán minden rendben volt. Szerintem én jobban megijedtem mint ő mert én órákkal az eset után is remegtem. Nyugodj meg ha baja lenne akkor azt látnád rajta.

2009. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egyszer volt agyrázkódásom. A szekrényajtóba vertem be a fejemet. Hirtelen elveszítettem a látásomat(kb 1 perc lehetett)és elgyengültek az izmaim, le kellett ülni a padlóra. Emellett szédültem, hányingerem volt (még néhány órát). Miután felébred figyeld a viselkedését, ha úgy veszed észre, hogy szédül vidd orvoshoz.
2009. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!